Fundacja JOKOT

KRS 0000376604

Fundacja JOKOT to grupa miłośników kotów, zajmujących się pomocą zwierzakom bezdomnym. Naszym priorytetem jest zmniejszenie skali ich bezdomności, dlatego też sterylizujemy koty wolno żyjące i propagujemy sterylizację kotów domowych. Pomagamy również zwierzętom porzuconym, osieroconym, zaginionym. Wszystkie trafiające pod naszą opiekę zwierzaki są leczone, socjalizowane i szukamy im nowych domów.

Reklama

Fundacja JOKOT

Pomocą kotom zajmujemy się od 2008 r., początkowo jako nieformalna grupa wolontariuszy, a od stycznia 2011 r. już jako Fundacja – a więc niedawno obchodziliśmy 10-lecie działalności! Od momentu rejestracji wykonaliśmy ponad 6500 zabiegów sterylizacji/kastracji i przyjęliśmy pod opiekę prawie 2000 kotów.

Od 2012 r. współpracujemy z Biurem Ochrony Środowiska m.st. Warszawa, realizując zadanie publiczne “Opieka nad zwierzętami bezdomnymi (domowymi) i kotami wolno żyjącymi z terenu m.st. Warszawy oraz zapobieganie bezdomności zwierząt”, a od września 2013 r. posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Nie prowadzimy schroniska, ale w naszych domach tymczasowych przebywa stale około 350 kotów znalezionych jako porzucone, chore i potrzebujące pomocy. Część z nich to hity adopcyjne, łatwo znajdujące nowe domy. A część to zwierzęta stare, niepełnosprawne lub nie do końca ufające człowiekowi – te biedaki czekają nieraz bardzo długo na to, aż ktoś je wypatrzy. Każdy kot, który przewinął się przez nasz szpitalik, przytuliska czy domy tymczasowe zostawił w nas wspomnienia. Czasem łzy, czasem uśmiechy. Ale każdy był ważny.

Działamy w 100% charytatywnie. W naszej Fundacji nie ma etatów, pensji, zleceń, wynagrodzeń za pełnione funkcje. Każdą złotówkę przeznaczamy na pomoc kotom. Jesteśmy organizacją niewielką, ale działamy na ogromną skalę. Aby to było nadal możliwe, potrzebujemy Waszego wsparcia!

Fundacja JOKOT KRS

Możecie nam pomóc przekazując 1% podatku, wpłacając dowolną darowiznę lub przekazując dary rzeczowe, adoptując wirtualnie jednego z naszych podopiecznych, zostając naszym domem tymczasowym, pomagając nam w ogłoszeniach i pozyskiwaniu funduszy… A może macie jeszcze jakiś pomysł? Piszcie na adres jokot@jokot.pl!

OPP: Fundacja JOKOT
KRS: 0000376604
Adres: ul. Klaudyny 38 m. 75, 01-684 Warszawa
Konto: 60 1020 1026 0000 1402 0182 0927
Strona: www.jokot.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Fundacja.JOKOT

Fundacja JOKOT małe koty

Fundacja JOKOT kotek