Fundacja KOTIKOWO

KRS 0000391932

Fundacja narodziła się w 2011 i przez te lata uratowaliśmy tysiące kotów i ograniczyliśmy w znacznym stopniu populację, prowadząc systematycznie akcje sterylizacyjne.

Reklama

Kotikowo fundacja

Obecnie sensowna i ważna działalność Fundacji KOTIKOWO , polegająca na niesieniu ulgi w cierpieniu, zapewnieniu bezpiecznej egzystencji, ograniczeniu bezdomności kotów wolno bytujących i zmniejszaniu populacji bezdomnego, miejskiego stada. Pukamy do wszystkich drzwi, aby ratować bezdomne, kalekie i chore kociaki. Od lat jesteśmy ich przysłowiową deską ratunku, ale wobec niewyobrażalnych trudności finansowych czujemy się bezsilni i wypaleni. W zeszłym roku prosiliśmy Prezydenta Miasta Gdańska za pośrednictwem Gdańskich Nieruchomości, by zwolniono nas z kosztów zarządu nieruchomością wspólną, do której należy lokal fundacji Kotikowo przy ul. Własna Strzecha 18B w Gdańsku. Koszty wynoszą 450,00 zł miesięcznie, co daje w roku kwotę 5 400,00 zł. Z naszych skromnych przychodów nie jesteśmy w stanie tych kosztów pokryć. Mimo że dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować wydatki związane z bytowaniem i leczeniem naszych czworonogów i zgromadzonymi środkami gospodarujemy bardzo odpowiedzialnie i oszczędnie, to zobowiązania finansowe rosną, skutkując coraz wyższymi zaległościami w opłatach. Skala wydatków znacznie przekracza wysokość środków, które otrzymujemy.

Koty w Fundacji KOTIKOWO

To, że jeszcze fundacja działa, zawdzięczamy wolontariuszom, którzy nie szczędzą własnych pieniędzy, czasu i zaangażowaniu, aby ulżyć kociej (nie) doli.

Grupa wolontariuszy to grupa osób niewysoko uposażonych materialnie, która bezinteresownie pomaga słabym i skrzywdzonym zwierzętom i dzieli się tym, co ma.
Stanęliśmy pod ścianą i jest to mur nie do przebicia! Jedynym ratunkiem jest wsparcie finansowe fundacji. Apel i gorącą prośbę kierujemy do tych, którzy widzą dalej niż czubek własnego nosa i zachowali ludzką wrażliwość. Bez Was i bez fundacji KOTIKOWO bezdomnych kotów będzie w mieście, a te chore, okaleczone nie przeżyją.

Wideo: https://www.facebook.com/watch/?v=728604821421609
Strona www: http://kotikowo.pl/