Fundacja Pomocy Zwierzętom MIAUKOT

KRS 0000353933

Reklama

MiauKot to byt realny. To ludzie, którzy, by móc skutecznie i profesjonalnie pomagać bezdomnym zwierzętom – pozostając jednocześnie w zgodzie z własnymi przekonaniami – założyli FUNDACJĘ POMOCY ZWIERZĘTOM “MIAUKOT”.

Aktem fundacyjnym podpisanym 13.04.2010r. rozpoczęła się nasza nowa droga życia, nowa, chociaż tak dobrze nam już znana. Naszym bezcennym majątkiem jest doświadczenie wypracowane przez kilkanaście lat funkcjonowania azylu i prowadzenia domów tymczasowych dla zwierząt. W 2013 roku Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego i może prowadzić zbiórkę 1% pod własnym szyldem.

Naszą działalność opieramy wyłącznie na wolontariacie. Podstawowym statutowym zadaniem naszej Fundacji jest praca w terenie. 

Wieloletnie doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że tylko sterylizacja bezdomnych zwierząt może przyczynić się do ograniczenia ich populacji, co z kolei przełoży się na realną poprawę losu istnień, którym przyszło egzystować w zmienionych przez człowieka warunkach.Fundacja MiauKot

Wyrzucane za drzwi w chwili, kiedy przestają przypominać puchatą kulkę z reklamy karmy albo z powodu mającego pojawić się w domu dziecka, przeganiane z miejsca na miejsce, głodzone, bite, podtruwane, ginące pod kołami samochodów – to realia, w których bezdomne zwierzęta walczą o przetrwanie.

Nasz program pomocy potrzebującym zwierzętom pokrótce można opisać tak: postawić je na łapy, odrobaczyć, zaszczepić, wysterylizować i wyadoptować.

Chcemy, by były bezpieczne, kochane, szanowane, otoczone opieką weterynaryjną. To minimum, jakiego wiele zwierząt w Polsce niestety nigdy nie zazna.

Informacje o bieżących wydarzeniach z życia fundacji i podopiecznych znajdziecie na naszej stronie

www.miaukot.org lub na Facebooku/MiauKot

Fundacja MiauKotGorąco zachęcamy do przekazania nam swojego 1%

Jak przekazać swój 1% ? 

Fundacja Pomocy Zwierzętom Miaukot ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Możesz przekazać swój 1% podatku bezpośrednio na MiauKotki. Warto skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną nasze podatki. Jest to bardzo skuteczny sposób pomocy najbardziej potrzebującym zwierzakom, które trafiają pod naszą opiekę. I co najważniejsze – zupełnie bezkosztowy, czyli darczyńca nie musi fizycznie wpłacać pieniędzy. Może i powinien jednak decydować, na jaki cel charytatywny zostanie przekazany jego 1% podatku. Wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza PIT wpisać nasz nr KRS 0000353933 a Urząd Skarbowy sam przekaże 1% podatku na konto naszej Fundacji.

Dzięki Twojemu 1% możemy działać i pomagać zwierzętom, a Miaukotki są zdrowe, szczęśliwe
i mają pełne brzuszki.
Sami podopieczni ciężko pracują, aby nasi wolontariusze mieli pełne ręce roboty
🙂
Bezpośredni link do rozliczenia/sprawdzenia swojego formularza PIT znajdziecie tutaj:

  • Fundacja MiauKot