Fundacja Stawiamy Na Łapy

KRS 0000491968

Kim jesteśmy?

Reklama

Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, wiele lat temu znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków. 1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której działamy na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.

Stawiamy na Łapy logoKrakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom “Stawiamy na Łapy” posiada status organizacji pożytku publicznego. Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), wpisując nr KRS: 0000491968

Co robimy?

W ramach naszej działalności rocznie ratujemy kilkaset kocich istnień. Zajmujemy się opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności , poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Fundacja Stawiamy na Łapy

Współpracujemy również z ponad setkę domów tymczasowych, w których nasi podopieczni czekają na swoje domy stałe.

Dodatkowo wpieramy karmicieli kotów wolnożyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.

Jak to było w 2020 r.?

W ciągu całego roku przyjęliśmy pod naszą opiekę 426 kotów. Większość z nich wymagała leczenia, wszystkie odrobacznia, odpchlania, szczepień, chipowania. Wszystkie dorosłe koty oraz kociaki powyżej 5 miesiąca życia przed adopcją przeszły również zabieg kastracji. W 2020 r. znaleźliśmy nowe, bezpieczne domy dla 327 naszych podopiecznych.

Do tego odłowiliśmy kilkaset kotów wolno bytujących na zabiegi kastracji – część z tego w ramach miejskiego programu kastracji dla kotów wolno bytujących, ale aż 222 koty zostały wykastrowane z naszych własnych środków, dzięki ogromnemu wsparciu naszych darczyńców, którzy wpłacali fundusze specjalnie na ten cel.

Stawiamy na Łapy kotek

Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji z instytucji państwowych czy samorządowych, działa jedynie w oparciu o pomoc ludzi dobrej woli i dzięki działalności sklepu z karma i akcesoriami dla zwierząt. Wpływy z 1% to w dobie pandemii, gdy nie mamy możliwości organizowania kwest i kiermaszy, to dla nas ogromna część rocznego budżetu – bez nich nie mielibyśmy żadnych możliwości pomagania – na pewno nie na taką skalę jak dotychczas.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych działań na naszej stronie www.stawiamynalapy.pl oraz na profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/stawiamynalapy)!

Z góry dziękujemy też za pamięć o nas podczas rozliczania PITów.

Stawiamy na Łapy