Stowarzyszenie na rzecz zwierząt koty psy i my

KRS 0000505411

Kilka słów o Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt “Koty Psy i My”:

Reklama

Jesteśmy grupą osób, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym regionie – Wodzisław Śląski i okoliczne miejscowości. Wszyscy mamy swoje życie, pracę i rodzinę, własne zwierzaki, jednak każdą wolną chwilę poświęcamy niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom. Poprzez szereg działań staramy się odmienić ich los na lepszy:

  • codziennie opiekujemy się zwierzętami w przytulisku w Wodzisławiu Śląskim,
  • szukamy ich właścicieli, a w ostateczności nowych domów,
  • koordynujemy domy tymczasowe,
  • resocjalizujemy zwierzęta, które w wyniku dotychczasowych, złych doświadczeń straciły zaufanie do człowieka.

Oprócz działań doraźnych zajmujemy się również szeroko pojętą profilaktyką poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, także poprzez podnoszenie świadomości mieszkańców naszego regionu. Robimy wszystko, by poprawić życie zwierząt żyjących obok nas. Jesteśmy dla nich, gdy nie mają nikogo innego.

Koty psy i my

Do naszego przytuliska trafiają zwierzęta wyłapane na terenie Wodzisławia Śląskiego przez Straż Miejską. Liczby  troszkę się zmieniają lecz pod naszą opieką co roku jest ok 200 psów, 150 kotów. Środki jakimi dysponujemy, zwłaszcza środki z 1% pomagają nam w opłacaniu faktur za leczenie, zabiegi, leki, opłacanie hotelików dla tych starszych czy chorych zwierzaków, jest możliwość zatrudnienia behawiorysty wtedy, kiedy to konieczne.  Zakupiliśmy w ostatnim czasie własny zapas czipów, który nieodpłatnie udostępniliśmy lekarzom weterynarii z Wodzisławia Śląskiego. Właściciele czworonogów z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości mają możliwość zaczipowania zwierzaka za darmo w wodzisławskich gabinetach.

W chwili adopcji pies/ kot jest wysterylizowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany. Zwierzęta, które z różnych powodów nie mogły przejść tych zabiegów podczas pobytu w przytulisku, mają prawo do wykonania powyższych zabiegów na nasz koszt w nowym domu.

Nasze stowarzyszenie od stycznia 2017 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, 1% podatku na naszą rzecz można odliczyć od stycznia 2018 r. Pomóż nam pomagać. Każda nawet symboliczna kwota sprawia, że pomaganie zwierzakom jest możliwe i  łatwiejsze.