Więcej
  abckota.plCiekawostkiDlaczego kot myśli, że jesteś jego służącym?

  Dlaczego kot myśli, że jesteś jego służącym?

  -

  Koty to fascynujące stworzenia, które od wieków zaskakują i bawią swoich opiekunów. Ich niezależna natura i zabawne zachowania sprawiają, że często zastanawiamy się, kto tak naprawdę rządzi w domu. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego koty mogą uważać, że jesteśmy ich służącymi i jakie sytuacje z ich udziałem potrafią rozbawić nas do łez.

  Kocie Królewskie Maniery

  Każdy, kto ma kota, wie, że te zwierzęta potrafią być bardzo wybredne. Czy to jedzenie, czy miejsce do spania – koty mają swoje preferencje i potrafią je wyraźnie okazać. Kiedy twój kot patrzy na ciebie z góry, jakby był królem lub królową, a ty jesteś tylko poddanym, który ma spełniać jego kaprysy, nie możesz się nie uśmiechnąć. Czasem można wręcz odnieść wrażenie, że koty mają wrodzony dar do bycia monarchami – zasiadają na swoich tronie (czytaj: twoim ulubionym fotelu) i wydają rozkazy, które musisz spełnić. Co więcej, te futrzane arystokraty potrafią z łatwością odmówić nawet najdroższego kociego jedzenia, tylko po to, by zająć się degustacją twojej kolacji. A kiedy już zdecydują, że to odpowiedni moment na pieszczoty, wiesz, że natychmiast musisz odłożyć wszystko, bo przecież ich majestat czeka!

  Reklama

  Kocie Sposoby na Przyciąganie Uwag

  Koty mają niezwykłe talenty w przyciąganiu naszej uwagi. Czasem wydaje się, że celowo wpadają w najbardziej absurdalne sytuacje tylko po to, byśmy zwrócili na nie uwagę. Od nagłych sprintów przez cały dom, przez spektakularne skoki, po miauczenie na środku nocy – koty wiedzą, jak skupić na sobie naszą uwagę. A kiedy w środku nocy słyszysz, jak twój kot z zapałem trenuje swoje umiejętności parkour na meblach, nie możesz się nie zastanawiać, czy przypadkiem nie szykuje się do występu w kociej olimpiadzie. Co więcej, koty zdają się mieć wrodzoną zdolność pojawiania się w najmniej spodziewanych miejscach – jak na przykład na twojej głowie, kiedy próbujesz spać. A ich mistrzostwo w układaniu się w najbardziej niewygodnych dla ciebie pozycjach tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę, jest godne podziwu.

  Kocie Rytuały Jedzeniowe

  Koty mają swoje specyficzne nawyki żywieniowe. Każdy kot właściciel wie, że kot potrafi obudzić o 5 rano, domagając się śniadania. Ignorowanie tego miauczenia może skutkować jeszcze głośniejszym i bardziej natarczywym domaganiem się jedzenia. Koty doskonale wiedzą, jak wytrenować swoich opiekunów, by ci spełniali ich życzenia. Nawet jeśli próbujesz przekonać swojego kota, że weekendy są do spania, on niezłomnie przypomni ci, że jego żołądek nie zna dni wolnych. A kiedy w końcu poddajesz się i wstajesz, by napełnić miseczkę, kot patrzy na ciebie z miną mówiącą: “Wreszcie się zrozumieliśmy”. Co więcej, koty potrafią wybrzydzać przy misce, jakby byli ekspertami kulinarnymi – jedno kęsy jedzenia z miski i spojrzenie, które mówi: “Naprawdę, to ma być jedzenie?”.

  Reklama

  Kocie Miejsca Do Spania

  Koty są mistrzami komfortu i zawsze znajdą najwygodniejsze miejsce w domu do spania. Czasami jest to świeżo uprana pościel, innym razem nasz ulubiony fotel. Bez względu na to, gdzie zdecydują się ułożyć, koty zawsze wyglądają, jakby właśnie odkryły raj na ziemi. My, jako ich “służący”, musimy się dostosować i znaleźć inne miejsce do siedzenia. Ilekroć zobaczysz kota rozciągniętego na twoim łóżku w pozycji „wszystko jest moje”, nie możesz powstrzymać się od uśmiechu. Koty mają też wyjątkowy talent do znajdowania najdziwniejszych miejsc do drzemek – od wciśnięcia się do wąskiej szuflady, po zalegnięcie na klawiaturze laptopa. Co więcej, ich zdolność do zasypiania w najróżniejszych i najbardziej nieprawdopodobnych pozycjach tylko dodaje im uroku.

  Kocie Zabawy

  Koty potrafią zamienić każdą sytuację w zabawę. Papierowa torebka, pudełko po butach, a nawet nasze stopy – wszystko może stać się obiektem kociej zabawy. Ich nieskończona kreatywność i entuzjazm do odkrywania nowych “zabawek” potrafią rozbawić nas do łez. W takich chwilach trudno nie pomyśleć, że koty mają nas dokładnie tam, gdzie chcą. Każdy, kto widział kota biegającego w amoku za własnym ogonem, wie, jak trudno powstrzymać się od śmiechu. A kiedy koty decydują, że twoje stopy są idealnym celem dla ich zabawowych zapędów, nie masz wyjścia – musisz włączyć się do gry. Ich zdolność do przekształcania najprostszych przedmiotów w najwspanialsze zabawki jest naprawdę godna podziwu, a my, ich wierni poddani, z radością dostarczamy nowych wyzwań i obserwujemy, jak nasi futrzani władcy bawią się w najlepsze.

  Podsumowanie

  Koty to niezwykle zabawne i fascynujące stworzenia, które potrafią zaskakiwać nas na każdym kroku. Ich zachowania, choć czasem mogą wydawać się kapryśne, dodają uroku i radości naszym życiom. Może to i dobrze, że nasze koty myślą, że jesteśmy ich służącymi – dzięki temu nasze życie jest pełne śmiechu i niezapomnianych chwil.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus