Więcej
  abckota.plCiekawostkiDzień Kota Garfielda

  Dzień Kota Garfielda

  -

  Kiedy przypada Dzień Kota Garfielda?

  Dzień Kota Garfielda przypada co roku 19 czerwca. To idealny moment, aby oddać hołd najbardziej leniwemu, sarkastycznemu i kochanemu kotu w historii komiksów i telewizji!

  Kim jest Garfield?

  Garfield to słynny rudy kot, stworzony przez Jima Davisa, który po raz pierwszy pojawił się w komiksie 19 czerwca 1978 roku. Garfield znany jest ze swojego zamiłowania do lasagne, nienawiści do poniedziałków i leniwego stylu życia. Jego właściciel, Jon Arbuckle, oraz pies Odie, to nieodłączne postacie, które towarzyszą Garfieldowi w jego codziennych przygodach.

  Reklama

  Jak obchodzić Dzień Kota Garfielda?

  1. Jedz Lasagne

  Nie ma lepszego sposobu na uczczenie Dnia Kota Garfielda niż delektowanie się talerzem pysznej lasagne. To ulubione danie Garfielda, więc możesz spróbować swoich sił w kuchni i przygotować ten włoski przysmak. Możesz także zamówić lasagne z ulubionej restauracji i cieszyć się nią w domowym zaciszu.

  2. Oglądaj Filmy i Seriale z Garfieldem

  Spędź dzień na maratonie filmowym z Garfieldem. Możesz obejrzeć klasyczne odcinki kreskówki “Garfield i Przyjaciele” lub filmy pełnometrażowe, takie jak “Garfield: The Movie”. To świetny sposób na przypomnienie sobie wszystkich zabawnych i leniwych przygód tego uroczego kota.

  Reklama

  3. Czytaj Komiksy Garfielda

  Garfield rozpoczął swoją karierę jako postać komiksowa, więc warto wrócić do korzeni. Sięgnij po stare komiksy z Garfieldem i zanurz się w jego humorystyczne przygody. Wiele z tych komiksów dostępnych jest online, więc możesz je przeglądać na swoim tablecie lub komputerze.

  4. Zorganizuj Konkurs na Najlepszego Garfielda

  Zapros swoich znajomych i rodzinę na konkurs na najlepszego Garfielda. Możecie przebrać się za Garfielda, Jona, Odiego lub inne postacie z komiksu. Przygotuj lasagne i inne przekąski, a następnie wybierz zwycięzcę, który najlepiej odda ducha Garfielda.

  5. Lenia na Całego

  Garfield jest znany ze swojego lenistwa, więc Dzień Kota Garfielda to doskonała okazja, aby pozwolić sobie na trochę lenistwa. Weź dzień wolny, zrelaksuj się na kanapie, oglądaj telewizję, czytaj książki i po prostu odpoczywaj. Nie zapomnij też o drzemce – Garfield z pewnością by to poparł!

  Ciekawostki o Garfieldzie

  • Garfield został nazwany na cześć dziadka Jima Davisa, Jamesa A. Garfielda Davisa.
  • Komiks z Garfieldem ukazuje się w ponad 2 500 gazetach na całym świecie, co czyni go jednym z najczęściej publikowanych komiksów.
  • Garfield ma swoje muzeum, The Garfield Museum, w Fairmount w stanie Indiana, gdzie można zobaczyć mnóstwo pamiątek związanych z tym słynnym kotem.

  Podsumowanie

  Dzień Kota Garfielda to doskonała okazja, aby oddać hołd naszemu ulubionemu, leniwemu kotu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na jedzenie lasagne, oglądanie filmów, czy leniuchowanie na kanapie, najważniejsze jest, aby spędzić ten dzień w prawdziwie garfieldowski sposób – z humorem i bez stresu!

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus