Więcej

  Sławne koty

  -

  Na pewno miałeś okazję oglądać film lub bajkę, gdzie jedną z głównych postaci był kot.  Koty od zawsze towarzyszyły ludziom, a niektóre z nich stały się prawdziwymi celebrytami. Sprawdź prawdziwe kocie gwiazdy i zobacz, czy Twój kot również ma szansę na sławę!

  Najsłynniejsze koty — koci celebryci

  Koty od zawsze towarzyszyły ludziom, a niektóre z nich stały się prawdziwymi gwiazdami. Duża część z nich zasłynęła w świecie dzięki wyjątkowemu charakterowi, wyglądzie lub posiadały zaskakujące umiejętności.

  Reklama

  Koty znane z bajek i filmów

  Kot z Chesire, Garfield, Różowa Pantera, Bonifacy i Filemon, Kot w butach czy kot Felix to sławne koty z bajek i kreskówek dla dzieci. Do miana najsławniejszych, należą również filmowe koty, które miały szansę brać udział w tworzeniu kultowych filmów.

  Słynny mruczący aktor Orangey w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego” stał się prawdziwą kocią gwiazdą. Za swój udział w filmie otrzymał zwierzęcego Oskara, nagrodę Patsy i zagrał jeszcze w kilku innych produkcjach. Kolejnym znanym kotem filmowym jest przybłęda, która zakręciła się przypadkowo na planie, podczas kręcenia kultowej sceny w „Ojcu Chrzestnym”.

  Reklama

  Koty znane dzięki właścicielom

  Koty, które zasłynęły dzięki nazwiskom swoich właścicieli. Dziś te kociaki są znane na całym świecie. Co ciekawe, wiele ze sławnych osobowości uwielbiają koty syjamskie. Siam i Socks to koty właśnie tej rasy, które miały okazję mieszkać w białym domu, jako koty prezydentów Stanów Zjednoczonych. Do grona syjamskich celebrytów należy gromadka szesnastu kotów aktorki Vivien Leigh znanej z filmu „Przeminęło z wiatrem”.

  Koty znane z Instagrama

  Pomimo mniejszej ilości produkcji z kocim udziałem, kocis sława nie zgasła. Kociaki podbijają obecnie świat Instagrama. Można wyróżnić kilkanaście kocich zdjęć, które pobiły największe wydarzenia na Świecie. Do najpopularniejszych kocich influencerów należą Nala, czyli mieszaniec kota syjamskiego z kotem domowym.

  Innymi sławnymi mruczkami są: Tardar Sauce, popularna ze zdjęcia Grumpy Cat, Lib Bub, White Coffee, Smoothie i Venus, której mordka jest uroczo zabarwiona na dwa różne kolory.

  Znane koty w historii — sławne koty, które poświęciły się nauce i pomocy ludziom

  Tych kotów, możesz nie znać tak dobrze, jak tych najsławniejszych kotów z filmów i bajek. Jednak zasługują one na to miano z racji sukcesów, jakie odniosły dla nauki. Félicette to kotka, która miała okazję być pierwszym kotem w historii, który odbył udany lot kosmiczny. F.D.C. Willard należący do naukowca Jacka H.

  Reklama

  Hetheringtona to kolejny kot syjamski, który jest współautorem pracy naukowej z dziedziny fizyki! Kicia o imieniu CC (Copy Cat) to pierwszy kot w historii, którego udało się sklonować. Do znanych kotów w historii należy również kot dachowy Fred. Jako tajny agent nowojorskiej policji i pseudo pacjent, brał udział w zasadzkach na weterynarzy podejrzanych o nielegalne praktyki.

  Kocim terapeutą był kot Oskar,  który mieszkał i odwiedzał chorych pacjentów w salach, w jednej z placówek rehabilitacyjno-opiekuńczych.

  Jakie słynne koty odnajdziemy w literaturze ?

  Sławnym kotem w literaturze jest kotka Williamina. To zwierzak należący do pisarza Charlesa Dickensa. Stała się narratorem biografii autora, a samo opowiadanie jest napisane z punktu widzenia kotki! Dzięki urokowi i zaskakującemu zachowaniu najsłynniejsze kocie mruczki doczekały się nawet publikacji książki z ich głównym udziałem. Wyjątkowe historie kotów i ich właścicieli zostały opisane w książce „Sławne koty i ich ludzie”.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus