Więcej
  abckota.plPytania i odpowiedziDlaczego kot nie chce jeść?

  Dlaczego kot nie chce jeść?

  -

  Koci towarzysze mogą czasami wybrzydzać jedzeniem. Jest to nieco frustrująca sytuacja, zwłaszcza gdy kot grymasi już kolejny dzień. Jednak Ty jako właściciel powinieneś zadbać o to, aby dowiedzieć się, dlaczego Twój kot nie je. Czasami może być to spowodowane z błahych powodów, jednak czasami kot nie je z bardzo poważnych przyczyn.

  Kot nie chce jeść — jakie są przyczyny?

  Przyczyn niejedzenia przez kota pożywienia może być naprawdę wiele. Często koty grymaszą, kiedy jedzenie im nie smakuje lub zbyt długi okres czasu serwujesz tę samą karmę. Wtedy skutecznym rozwiązaniem może być zmiana karmy na inny smak. Co więcej, koty mogą nie jeść kiedy na zewnątrz są wysokie temperatury. Warto, abyś wiedział, że każdy organizm żywy w trakcie upalnego lata zmniejsza zapotrzebowanie na kalorie, a tym samym mniej je. Kolejną błahą przyczyną, niejedzenia przez kota może być okres rui. Wtedy również można zauważyć zmniejszenie chęci na spożywanie pokarmu przez kota. Jednak występują również poważne powody, których skutkiem jest brak apetytu u pupila.

  Reklama

  Kot nie chce jeść i jest osowiały

  Kot może nie jeść ze względu na słaby stan zdrowia. Czasami brak apetytu jest spowodowany lekkim przeziębieniem. Jednak kiedy zauważysz, że Twój kot nie ma apatytu, to wprowadź obserwację. Kiedy zobaczysz, że zwierzak również jest apatyczny, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza weterynarii. Czasami kot nie je, ponieważ przechodzi lekki stan chorobowy. Jednak ten symptom może również mówić o bardzo poważnej jednostce chorobowej np. cukrzycy lub niewydolności nerek. Najczęściej przy wspomnianych chorobach towarzyszy szybkie chudnięcie oraz osłabienie organizmu.

  Jak długo kot może nie jeść?

  To zależy od konkretnego zwierzaka i stanu jego całego ciała. Układ pokarmowy kotów jest przystosowany do długich głodówek, ze względu na ich dzikich przodków, którzy musieli polować na zwierzynę. Maksymalny czas, jaki kot może nie jeść to około 2 tygodnie. Jednak taka długa przerwa bez spożywania pokarmu poniesie za sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci odwodnienia organizmu.  Czas, w którym kot może nie jeść i zachować przy tym wagę i witalność to około 3-4 dni. Ten okres nie wpływa znacząco na pogorszenie się organizmu. Jednak każdy następny dzień bez pożywienia wpłynie bardzo negatywnie na organizm. Po wspomnianych kilku dniach należy podać kotu kroplówkę. Jeśli jesteś ciekawy, jak radzić sobie z kotem niejadkiem, to zapraszam do przeczytania wpisu pod tytułem: Co zrobić gdy kot nie chce jeść?

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus