Więcej
  abckota.plPytania i odpowiedziJak kot pokazuje miłość? 6 sposobów!

  Jak kot pokazuje miłość? 6 sposobów!

  -

  Mruczki zupełnie inaczej okazują sympatię, czy miłość do właściciela niż to robią psy. U psów machanie ogonem oznacza, że odczuwa radość, natomiast u kotów ten sygnał oznacza coś przeciwnego. Machający ogon u kota może oznaczać reakcję ostrzegawczą w sytuacji, gdy coś go irytuje. Jeśli machający ogon oznacza podirytowanie to jakie sygnały pokazują, że kot darzy nas sympatiom?

  Łaszenie się

  Do jednych z czynności, które świadczą o tym, że kot odczuwa miłość do właściciela, jest charakterystyczne łaszenie się do nóg i rąk. Podczas łaszenia koty chcą być głaskane i drapane w miejscach, w których uwielbiają, gdy się je dotyka. Są nimi m.in. okolice nasady ogona, miejsce od nasady ucha wzdłuż szyi, miejsce pod brodą, jak również okolice mostka oraz głowy. Często podczas łaszenia się do właściciela koty charakterystycznie mruczą, co jest oznaką zrelaksowania i odprężenia.

  Reklama

  Chodzenie za właścicielem

  Kolejnym sygnałem, który mówi nam, że koty darzą właściciela sympatiom, jest ciągłe chodzenie za właścicielem. Koty, które kochają swojego opiekuna, towarzyszą mu w codziennych czynnościach. Tam, gdzie przebywa kochająca osoba, tam jest również kot.

  Ugniatanie łapkami

  Kolejnym symptomem jest wyskakiwanie i leżenie na nogach właściciela. Podczas układania się kota, mruczki charakterystycznie ugniatają, czasami wbijając pazurki w materiał, na którym leżą. To kolejna oznaka odprężenia, zrelaksowania oraz sympatii w stosunku do człowieka.

  Reklama

  Barankowanie głową

  Koty podczas okazywania miłości, charakterystycznie trącają swoją głową, równocześnie wtulając się w człowieka. Kot podczas tryknięcia głową nawiązuje więź z właścicielem i uznaje go za swojego.

  Lizanie człowieka

  Kolejnym symptomem, jest wylizywanie człowieka. Koty między osobnikami okazują więź i przywiązanie, gdy wylizują futro swojego kociego przyjaciela. Kot podczas wylizywania osoby pozostawia swój zapach i umacnia uczucie, które świadczy o mocnym przywiązaniu do człowieka i zaznaczeniu, że jest on traktowany jako osobnik w stadzie.

  Podgryzanie człowieka

  Czasami koty charakterystycznie podgryzają ludzi w formie zabawy. Między osobnikami oznacza to wzmocnienie więzi i polepszenie kontaktu. Dla człowieka nie jest to przyjemna czynność ze względu na to, że ludzie mają cieńszą skórę niż koty. Nie można traktować tego jako agresję w stosunku do człowieka, ale jako zabawę oraz polepszenie relacji między kotem a człowiekiem.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus