Więcej
  abckota.plPytania i odpowiedziJak pokazać kotu, że źle robi?

  Jak pokazać kotu, że źle robi?

  -

  Koty zaliczane są do zwierząt, które nie przyjmują nagan od opiekunów. Chodzą one własnymi ścieżkami, a ich życie kręci się wokół ich samym. Tak można określić każdego mruczka. Jednak jak pokazać kotu, że źle robi? Czy są sprawdzone metody, które uczą zachowania u kotów? Zobacz 5 sposobów jak zachowywać się, kiedy kot źle robi!

  Zrozum kocią naturę

  W pierwszej kolejności zrozum kocią naturę. Innymi słowy, koty są osobnikami, które chodzą swoimi ścieżkami. W związku z tym nie akceptują one żadnych kar. Każdy mruczek będzie uważał naganę jako powód do jeszcze większej agresji. Dlatego stosowanie rozmaitych metod polecanych w sieci nie sprawdzi się przy kotach.

  Reklama

  Nie pryskaj wodą

  Duża część opiekunów uważa, że spryskanie wodą kota będzie dobrym sposobem na pokazaniu kotu, że źle robi. Wielu właścicieli wychodzi z przekonania, że jeśli koty z reguły nie lubią wody, wówczas spryskanie będzie doskonałym sposobem. Jednak warto podkreślić, że ta metoda się nie sprawdza, a nawet może doprowadzić do przykrych wydarzeń. Mianowicie, jeśli potraktujesz w taki sposób swojego mruczka, wówczas on może odpłacić się obsikaniem Twoich butów, czy innymi złośliwymi zachowaniami. Co więcej, takimi metodami możesz nadszarpnąć sobie przyjacielskie stosunki z Twoim kotem. Co z kolei może skutkować agresją i unikaniem kontaktu z Twoją osobą.

  Zmień ton głosu

  Jedyną metodą na pokazaniu kotu, że źle robi, może być zmiana głosy na bardziej doniosły. Jednak pamiętaj, aby nie krzyczeć na zwierzaka! Oprócz tego stosuj, krótkie wyrazy np. ej! Nie wolno! Sio!

  Reklama

  Nie bij kota!

  Pamiętaj! Nigdy nie bij kota, kiedy źle zrobi. Kary cielesne są najgorszą metodą na naganę zwierzaka. Co więcej, w obecnych czasach jest wiele metod, które mają na celu naukę przez pozytywne wzmocnienie, np. nagroda w postaci smaczka, kiedy zwierzak dobrze się zachowuje. Lepiej stosować takie metody niż bicie zwierzaka!

  Oswajaj od małego kociaka

  Jeśli chcesz, aby Twój zwierzak poprawnie się zachowywał, to od małego kociaka poświęć mu czas na wychowanie. Staraj się wprowadzać naukę przez zabawę lub pozytywne wzmocnienie. Co więcej, dzięki temu budujesz zaufanie do Twojej osoby oraz przyjacielską więź.

  Kończąc, pamiętaj, że zwierzęta nie rozumieją, że robią coś źle lub dobrze. My jako opiekunowie nadajemy znaczenie zachowaniu kotów. Warto podkreślić, że zachowania każdego kota wynika z instynktu. W związku z tym zwierzak nie zrozumie, że coś robi źle lub dobrze! Pamiętaj, dla kotów nie ma rzeczy złych lub dobrych!

   

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus