Więcej
  abckota.plHigienaSprzątanie kuwety

  Sprzątanie kuwety

  -

  Jak dbać i czym czyścić kocią kuwetę?

  Koty to zwierzęta, które w szczególności cenią sobie czystość, dlatego bardzo ważne jest, aby pupil miał regularnie sprzątaną kuwetę i przestrzeń wokół siebie. Wpływa to na znaczne podniesienie komfortu funkcjonowania kota. Prawidłowe dbanie o czystość kuwety wymaga jednak pewnej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź, ile razy dziennie powinno się czyścić kuwetę. Zobacz, jak dbać i czym czyścić kocią kuwetę!

  Sprzątanie kuwety – jak często myć kuwetę kota?

  Dezynfekcja kuwety i sprzątanie jej to jedno z najczęściej poruszanych zagadnień. W czyszczeniu kuwety bardzo istotna jest regularność. Kot powinien mieć stale wyczyszczone miejsce, w którym załatwia swoje potrzeby. Dlatego posiadając jednego kota, powinno się przynajmniej dwa razy dziennie usuwać odchody znajdujące się w kuwecie. Regularnie usuwanie kału i moczu znajdujących się w kuwecie pozwala prawidłowo zadbać o komfort kota i zagwarantować mu najlepsze warunki do funkcjonowania.

  Reklama

  W kwestii czyszczenia pojawia się również pytanie – jak często wymieniać żwirek bentonitowy oraz jak często wymieniać żwirek drewniany? Standardowo w przypadku jednego kota warto raz w tygodniu całkowicie wyczyścić kuwetę. Polega to na pozbyciu się całego żwirku oraz dokładnym umyciu kuwety.

  Czym czyścić kocią kuwetę?

  W trakcie czyszczenia można postawić na przemycie pojemnika roztworem wody z octem 1:1. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty, które zostały stworzone z myślą o czyszczeniu kuwety. Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie naturalnych środków, które są przyjazne dla każdego organizmu. Pamiętaj, aby nie stosować do mycia kuwety rażących środków, które mogą pozostawiać charakterystyczny zapach, który w konsekwencji będzie odstraszać kota.

  Reklama

  Najlepsze metody oraz domowe sposoby na zapach z kuwety

  Domowe sposoby mogą pomóc w zniwelowaniu nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo można będzie pozbyć się nieprzyjemnej woni bez konieczności sięgania po drogie środki czyszczące. Podstawowym domowym sposobem na niwelowanie nieprzyjemnego zapachu jest regularne sprzątanie kuwety. Codzienne usuwanie moczu i kału wraz z zabrudzonym żwirkiem sprawi, że kuweta przez dłuższy czas pozostanie świeża. Takie działanie przyczyni się, do tego, że nieprzyjemny zapach nie będzie roznosił się po całym mieszkaniu, a jednocześnie kot będzie o wiele chętniej korzystał z takiej kuwety, która będzie idealnie wyczyszczona. Oprócz tego polecamy stosować naturalne środki, takie jak wodę z octem. Co więcej, w pomieszczeniu, w którym znajduje się kuweta, można zastosować odświeżacz powietrza.

   

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus