Więcej
  abckota.plJedzenieApplaws dla kota

  Applaws dla kota

  -

  Produkty Applaws można kupić na zooplus.pl

  Na rynku kocich karm mamy masę produktów, różnych producentów. Stąd też odpowiedni dobór karmy może być nie lada wyzwanie dla właścicieli. Tym bardziej, jeśli po raz pierwszy jesteś opiekunem mruczka! Dlatego, jeśli zależy Ci na odpowiednim doborze karmy, to sprawdź koniecznie, czy karma Applaws dla kota jest warta uwagi.

  Jak wybrać kocią karmę?

  Wybór kociej karmy jest bardzo trudny, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy stoją przed tym wyzwaniem. Należy pamiętać, że koty to drapieżniki i podstawą ich diety jest mięso! Dlatego kierując się wyborem karm, musisz mieć na uwadze jej skład.

  Reklama

  Skład dobrej karmy

  Nie bez przyczyny koty kojarzone są jako łowcy myszy. To właśnie te gryzonie stanowiły niegdyś podstawę kociego ppżywienia. Dlatego, aby kot był zdrowy i silny, dobrze zbilansowana karma powinna zawierać:

  • mięso – najlepiej aby procent mięsa w składzie był jak najwyższy między 45-55%
  • tłuszcze w składzie 22-35%
  • podroby i mięso mięśniowe – tutaj zwróć uwagę na to, czy mięso mięśniowe przewyższa skład procentowy podrobów,
  • taurynę – dobra karma powinna zawierać jej nie mniej niż 1200 – 1500 mg, ze względu na to, że jest to aminokwas, którego koty nie potrafią same wytworzyć, a jest kluczowy dla ich zdrowia,
  • kwasy omega 3 – które pochodzą z olejów rybnych,
  • witaminy A, D3, E, oraz z gruby B,
  • minerały takie jak fosfor, potas, wapń, miedź, żelazo, mangan, cynk.

  Produkty Applaws można kupić na zooplus.pl

  Czego koniecznie musisz unikać w kociej karmie

  Kiedy stoisz przed wyborem kociej karmy, pamiętaj, że są to mięsożercy. Dlatego wszelkie produkty pochodzenia roślinnego nie będą wskazane dla Twojego pupila! Jednak składniki roślinne często występują w kocich karmach, ze względu na to, że są to bardzo tanie komponenty i producenci chętnie wypełniają nimi karmy dla mruczków. Dla zdrowia swojego pupila sprawdź, czy na etykiecie karmy nie ma:

  Reklama
  • zbóż,
  • produktów pochodzenia roślinnego,
  • odpadów poubojowych np. dziobów, piór, kopyt, rogów,
  • przeciwutleniaczy,
  • konserwantów i barwników,
  • mleka,
  • słodzików.

  Karma  Applaws dla kota saszetka czy sucha karma?

  Wiele osób zastanawia się, co będzie lepsze dla kociego przyjaciela. Czy lepiej wybrać karmę suchą, czy mokrą w postaci saszetek i puszek? Dostępna na rynku karma dla kotów Applaws jest częstym wyborem wśród miłośników kotów. Dlatego, jeśli też myślisz nad karmą z firmy Applaws musisz wiedzieć, jaka jest różnica między karmą suchą a morką.

  Karmy suche

  To najczęściej wybierana forma karmy dla zwierząt. Prawdą jest, że jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na podanie jedzenia naszemu pupilowi, ale czy najzdrowszy? Niestety dla kociego zdrowia nie koniecznie, będzie to najlepszy wybór. Ze względu na to, że koty niechętnie piją wodę, podając im suchą karmę jako podstawę diety, ryzykujemy problemami z układem moczowym naszego mruczka.

  Dlatego decydując się na zakup suchej karmy, weź pod uwagę, że kot powinien mieć stały dostęp do wody! Najlepszym rozwiązaniem będzie mieszanie posiłków z suchej karmy, na zmianę z karmą mokrą.

  Reklama

  Rozważając wybór suchej karmy dla kota Applaws, masz pewność, że kupisz karmę prawidłowo zbilansowaną i hipoalergiczną. Karmy suche w swym składzie mają 80% składników pochodzenia zwierzęcego, do tego odpowiednią ilość tauryny oraz witamin i minerałów. Minusem jest występowanie warzyw, które są zbędne w kociej diecie. Jednak ich procentowa zawartość jest niska, zatem karma w ogólnej ocenie jest bardzo dobra.

  Karmy mokre

  To najlepsze rozwiązanie dla kocich brzuszków. Zawierają dużo wody i zwykle znikome ilości zbóż czy produktów pochodzenia roślinnego. Do tego typu karm możesz również dodać trochę wody, aby podnieść jej poziom w organizmie Twojego  kota.  Karmy mokre i saszetki firmy Applaws będą dobrym rozwiązaniem, gdyż zawierają bardzo dużą ilość mięsa w składzie i zaledwie 5% ryżu lub produktów pochodzenia roślinnego.

  Karma Applaws – opinie i czy na pewno warto?

  Karma Applaws ma bardzo dobre opinie na rynku. Nie dość, że jest łatwo dostępna w sklepach internetowych, to w porównaniu z innymi karmami dla kotów wypada dobrze. Dodatkowo zarówno karma mokra, jak i sucha są w dogodnej cenie. Masz do wyboru wiele smaków, dla kotów na różnym etapie rozwoju. Jedynym minusem są śladowe ilości składników roślinnych, które są zbędne w kociej diecie. Jeśli zatem zależy Ci na dobrze zbilansowanej karmie, to Applaws będzie dobrym wyborem za rozsądną cenę.

  Produkty Applaws można kupić na zooplus.pl

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus