Więcej
  abckota.plJedzenieCzy kot może jeść chleb?

  Czy kot może jeść chleb?

  -

  Koty są zaliczane do zwierząt mięsożernych. Dlatego też kategorycznie nie mogą spożywać chleba. Chleb jest pożywieniem, który nie daje żadnych wartości odżywczych u mięsożerców. Wspomniany produkt jest źródłem węglowodanów, którego trawienie jest bardzo długie. W dodatku chleb może wpłynąć na nieprawidłowy proces trawienia białek. Poprzez hamowanie działania pepsyny, która odpowiada za prawidłowy proces trawienia mięsa.

  Reasumując, chleb sprawia, że wszystkie wartości odżywcze z mięsa nie zostaną prawidłowe wchłonięte przez jelita. W dodatku drożdże, które stanowią składnik chleba, przyczyniają się do fermentacji w kocim przewodzie pokarmowym. Dlatego też chleb wpływa na nadmierne gazowanie oraz wchłania potrzebną wodę będącą w jelitach. Co przyczynia się do nadmiernego wydalania wspomnianej wody z kałem. A to z kolei wpływa na zaburzenie równowagi osmotycznej organizmu.

  Reklama

  Kończąc nigdy nie podajmy naszym kotom chleba, oraz innych produktów stanowiących źródło węglowodanów. Jeśli chcemy zapewnić dodatkową dawkę energii w pokarmie, wówczas sięgnijmy po warzywa surowe lub gotowane.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus