Więcej
  abckota.plJedzenieCzy koty piją mleko?

  Czy koty piją mleko?

  -

  W społeczeństwie utarło się, że koty to zwierzęta, które powinny pić mleko. Koty kojarzone są mlekiem. Już na etapie dziecka, czy to w filmach, czy w bajkach młodzi ludzie uczeni są, że koty piją mleko. Czy koty powinny pić mleko? Do jakiego wieku kot może pić mleko? Czy picie mleka jest konieczne? Zapraszam do dzisiejszej lektury.

  Czy kot powinien pić mleko?

  Jako mały osobnik, każdy kociak rozpoczyna swoją przygodę ze spożywaniem pokarmu właśnie poprzez picie mleka matki. Małe kocięta są przystosowane do trawienia wypitego mleka, dzięki obecności enzymu trawiącego laktozę. Jednak z wiekiem, każdy ssak, czy jest to człowiek, pies, czy kot traci zdolność trawienia laktozy w swoim organizmie. Dlatego też, koty nie powinny spożywać mleka kiedy zakończą okres ssania matki. Podawanie kotu mleka może spowodować biegunki u naszego pupila. Warto podkreślić, że koty są zwierzętami mięsożernymi, dlatego też ich dieta powinna opierać się na dobrej jakości mięsie.

  Reklama

  Kończąc, aby wpłynąć na prawidłowe zdrowie kota oraz uniknąć problemów z układem trawiennym, to lepiej zrezygnować z podawania mleka. Lepiej zaopatrzyć się w wysokiej jakości pożywienie, które organizm bez problemu strawi.

  Mleko w diecie kota może przysporzyć jedynie problemów z układem pokarmowym. Dlatego też, jeśli posiadamy osobnika dorosłego, zrezygnujmy z podawania mu do picia mleka. Więcej odnośnie co powinien pić kot, możecie przeczytać w artykule Co piją koty.

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus