Więcej
  abckota.plJedzenieJakie ryby dla kota

  Jakie ryby dla kota

  -

  Czy kot może jeść surową rybę? Jakie ryby dla kota?

  Mruczki uwielbiają ryby i warto to pożywienie od czasu do czasu podawać zwierzakowi. Jednak czy kot może jeść surową rybę? Jaką rybę wybrać — surową, gotowaną, czy wędzoną? Sprawdź poniższy wpis i dowiedz się, czy Twój pupil może jeść surową rybę. Zobacz, jak przygotować kotu rybę i jakie gatunki może jeść!

  Czy koty mogą jeść surową rybę?

  Oczywiście! Surowa ryba dla kota jest to najlepiej przyswajalny pokarm, który posiada najwyższej jakości związki odżywcze. Warto podkreślić, że każda obróbka chemiczna rybiego mięsa wpływa na zmianę chemiczną pewnych związków. Co więcej, samo gotowanie powoduje wypłukiwanie mięsa z wielu wartościowych witamin i minerałów, które odgrywają znaczącą rolę w kocim organizmie. Dlatego najlepszą formą jest surowy posiłek. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie ryby będą odpowiednie dla kota. Dlatego wcześniej warto zapoznać się, jakie gatunki są dedykowane dla Twojego mruczka.

  Reklama

  Co więcej, możesz zastanawiać się, czy koty mogą jeść ryby z ośćmi? Warto wyjść od tego, że każdy mruczek jest drapieżnikiem, którego układ pokarmowy przystosowany jest do spożywania mięsnych posiłków razem z kośćmi. W związku z tym kot z powodzeniem może jeść ości. Są one na tyle cienkie i miękkie, że nie powinny wyrządzić zwierzakowi krzywdy. Co więcej, są one trawione w żołądku przez kwas solny, który wytwarza się już w trakcie żucia posiłku.

  Surowa czy gotowana ryba dla kota? – która opcja jest zdrowsza?

  Surowa, jak również gotowana ryba jest polecana dla każdego kota. Ryby są źródłem wielu wartościowych składników bez względu na sposób ich przygotowanie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie ryby można podawać w postaci surowej ze względu na obecność, w wybranych gatunkach toksycznych związków chemicznych — tiaminazy i tlenek trójmetyloaminy. W związku z tym, jeśli nie jesteś pewny, czy ryba jest wolna od tych toksycznych substancji, wtedy zdecyduj się podać potrawę ugotowaną. Będzie to bezpieczny sposób, który nie zaszkodzi Twojemu zwierzakowi!

  Reklama

  Jak przygotować rybę dla kota?

  Przygotowanie ryby dla kota może odbywać się na kilka sposobów. Możesz zdecydować się na podanie posiłku:

  • surowego,
  • gotowanego.

  Najprostszym i najszybszym sposobem jest przygotowanie zmielonej, surowej ryby, lub pokrojonej. W przypadku gotowania postaraj się pokroić rybę na małe kawałki, po czym zalej ją wrzącą wodą. Pamiętaj, aby nie gotować zbyt długo, ponieważ wpływa to na wypłukanie się przydatnych witamin i minerałów! Jeśli zdecydujesz się na formę pieczoną, to pamiętaj, aby piec pokrojoną, całą lub w kawałkach jednak nie dłużej niż maksymalnie 10 minut. Oprócz tego możesz zdecydować się na wybór mokrej lub suchej karmy dla kotów, w których będzie duża zawartość ryb.

  Jakie ryby może jeść kot?

  Musisz wiedzieć, że nie każdy gatunek ryby jest polecany dla kotów. Bez wątpienia najlepszą rybą dla kotów jest łosoś. Surowy łosoś dla kota zawiera wiele przyswajalnych mikro i makroelementów. Poza tym jest to bogate źródło nienasyconych kwasów Omega 3. Oprócz tego swojemu kotu możesz podawać:

  • pstrąga,
  • węgorza,
  • fladrę,
  • okonia,
  • dorsza,
  • halibuta.
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus