Więcej
  abckota.plNewsyKtoś wiesza koty na ogródkach działkowych w Gdańsku

  Ktoś wiesza koty na ogródkach działkowych w Gdańsku

  -

  W maju na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Zaspa w Gdańsku znaleziono 2 powieszone koty w odstępstwie ok 2 tygodni. Organizacja Kody Spod Bloku poszukuje sprawcy zabitych kotów i wyznaczyła nagrodę.

  Do pierwszego zabicia kota doszło 11 maja, zwęglonego i powieszonego kota odkryła lokalna karmicielka kotów wolnożyjących. Kilka dni później ta sama osoba odkryła kolejne zwłoki kota.

  Reklama

  Wolontariusz organizacji pojawił się na miejscu i wezwano policję, kota zastano powieszonego na drucie na drzewie, miał rozbitą głowę. Organizacja liczy, że śledztwo nie zostanie umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Przedstawiciele organizacji raportują, że na terenie działek przebywa 5 kotów i pilnie poszukuje dla nich domów tymczasowych.

  Sprawę komentują internauci na fanpage Kody Spod Bloku

  Reklama
  [quote style=”default” cite=”Mia”]Jeżeli chodź i o działki to sprawcę trzeba szukać wśród właścicieli działek[/quote] [quote style=”default” cite=”Bosz”]Patodziałkowcy oczywiście. A kto inny. Tępią koty, gołębie, wróble. A powinni sami siebie wytępic. Patologia[/quote] [quote style=”default” cite=”Gabriela”]koty nie są mile widziane na większości ROD.[/quote]

  Ktokolwiek coś widział i wie proszony jest o kontakt z organizacją: kotyspodbloku@gmail.com. Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem. Za zabicie zwierzęta grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli czyn charakteryzował się szczególnym okrucieństwem to sprawa może liczyć nawet do 5 lat więzienia.

  (zdjęcie: fanpage Kody Spod Bloku)

   

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Damian Wiącek
  Damian Wiącek
  Entuzjasta kotów nierasowych. Interesuje się tematyką zdrowego odżywiania kotów, zabawkami i zabawą z nimi.
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus