Więcej
  abckota.plNewsyWścieklizna w Warszawie

  Wścieklizna w Warszawie

  -

  Pod koniec grudnia w Warszawie ogłoszono komunikat o podwyższonym zagrożeniu spowodowanym kolejnymi przypadkami wścieklizny u zwierząt dziko żyjących na terenie Warszawy.

  Wścieklizna nie występuje tylko w Warszawie, ale i w innych miejscach województwa mazowieckiego. Zagrożonymi wścieklizną są dzielnice: Wawer, Wesoła, Targówek (część dzielnicy ograniczoną od zachodu ul. Radzymińską), Rembertów, Praga Południe, Wilanów. A także tereny powiatów: mińskiego, otwockiego i garwolińskiego.

  Reklama

  Jednym z pierwszych odnotowanych przypadków był kot domowy z podwarszawskiej Zielonki, wynik potwierdzono u niego jeszcze 5 listopada 2021.

  Co to oznacza dla naszych podopiecznych? Jeśli mamy kota i jest on tzw. kotem wychodzącym to najbezpieczniej dla naszego kota, żeby nie wychodził. Wścieklizna to choroba śmiertelna przenoszona w ślinie chorego zwierzęcia. Można się zarazić podczas ugryzienia lub zadrapania.

  Reklama

  Szczepienia na wściekliznę dla psów w Polsce są obowiązkowe, dla kotów już tylko zalecane. Jeśli więc nasz mruczek bardzo źle znosi zamknięcie, zdecydujmy się na szczepienie przed wypuszczeniem kota na zewnątrz.

  Damian Wiącek
  Damian Wiącek
  Entuzjasta kotów nierasowych. Interesuje się tematyką zdrowego odżywiania kotów, zabawkami i zabawą z nimi.
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus