Więcej
  abckota.plPomocGerard Wolski, koci król z Zakopanego

  Gerard Wolski, koci król z Zakopanego

  -

  Gerard Wolski, znany jako “koci król” Zakopanego, to człowiek o ogromnym sercu, który poświęcił swoje życie ratowaniu i opiekowaniu się bezdomnymi kotami w regionie. Jego historia jest pełna pasji, zaangażowania i miłości do tych zwierząt, które potrzebują pomocy.

  Pasja do ratowania kotów

  Wolski swoją przygodę z ratowaniem kotów rozpoczął siedem lat temu, kiedy znalazł dwa małe kocięta w rurze podczas spaceru z psem. Zabrał je do domu, a od tego momentu jego życie zmieniło się na zawsze. Mimo wcześniejszego uczulenia na koty, Wolski zdołał przezwyciężyć ten problem i poświęcił się pomocy zwierzętom w potrzebie.

  Reklama

  Opieka nad kotami

  Gerard Wolski prowadzi swoją działalność z ogromnym oddaniem. Jego dom w Kościelisku jest przystosowany do potrzeb kotów, z wydzielonymi boksami, klatkami i pomieszczeniami, gdzie zwierzęta mogą przechodzić kwarantannę i leczenie. Wolski dba o to, aby każdy kot przeszedł okres obserwacji i był odpowiednio odrobaczony, zanim zostanie wprowadzony do grupy innych kotów.

  Współpraca z wolontariuszami

  Wolski nie jest sam w swojej misji. Pomaga mu partnerka Edyta oraz grupa wolontariuszy z Polski, którzy przybywają, by wspierać go w opiece nad kotami. Praca jest intensywna, zwłaszcza kiedy liczba kotów w jego domu sięga kilkudziesięciu.

  Reklama

  Przyjmowanie i adopcja kotów

  Wolski przyjmuje koty od ludzi, którzy je znajdują lub nie mogą się nimi dłużej zajmować. Stara się dla wszystkich znaleźć nowy dom, a koty skrzywdzone przez ludzi przechodzą u niego proces terapii i socjalizacji, aby stać się bardziej ufne i gotowe do adopcji.

  Historie ratowania kotów

  Wolski często opowiada o swojej pracy, a jego działania zyskują coraz większe uznanie. Na przykład opisał przypadek rannego kota na Gubałówce, który błąkał się po deptaku przez tydzień, zanim Wolski go odnalazł. Niestety, kot nie przeżył, ale jego historia zwróciła uwagę na problem bezdomnych i cierpiących zwierząt.

  Popularność i wyzwania

  Gerard Wolski zdobył popularność w mediach społecznościowych dzięki swoim działaniom. Choć przynosi to większą świadomość jego pracy, wiąże się także z krytyką i donosami. Mimo to, Wolski pozostaje skupiony na swojej misji.

  @gerard_wolski_catcaine♬ dźwięk oryginalny – Gerard Wolski CatcaineOfficial

  Reklama

  Koszty i wsparcie

  Utrzymanie tak wielu kotów to duże wyzwanie finansowe. Wolski finansuje swoją działalność z własnych środków, ale wsparcie od darczyńców jest bardzo pomocne. Rocznie przez jego dom przewija się nawet kilkaset kotów, które zyskują nowe domy.

  Wdzięczność kotów

  Choć jego praca jest trudna, Wolski zauważa, że koty, które przechodzą proces socjalizacji, zaczynają mu ufać i okazują wdzięczność. Dla niego to wystarczający dowód na to, że jego działania mają sens.

  Gerard Wolski to prawdziwy bohater w świecie opieki nad kotami, który poświęcił swoje życie, aby ratować zwierzęta w potrzebie. Jego pasja i zaangażowanie są inspiracją dla wielu ludzi, którzy chcą pomagać bezdomnym zwierzętom.

  Gerard Wolski w Dzień Dobry TVN

  Gerard Wolski zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej niezwykłej działalności, a jego poświęcenie dla ratowania kotów zyskało uwagę mediów. We wtorek 7 maja 2024 roku, został on bohaterem materiału wideo w programie telewizyjnym “Dzień Dobry TVN.” Reportaż ukazał historię jego niesamowitej pracy, pokazując, jak ratowanie kotów stało się jego pasją i życiowym celem. Dzięki temu materiałowi telewizyjnemu jeszcze więcej osób mogło poznać wyjątkową historię Wolskiego oraz dowiedzieć się, jak można wspierać jego misję niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

  Gerard Wolski Orlen

  @gerard_wolski_catcaine♬ dźwięk oryginalny – Gerard Wolski CatcaineOfficial

  Gerard Wolski Covid

  Jest znany ze swojego sprzeciwu wobec lockdownu, segregacji sanitarnej oraz przymusowej kwarantanny, ciężko przechodził COVID-19 w szpitalu. Choć Wolski wcześniej organizował briefingi prasowe i happeningi, negując metody działania rządu podczas pandemii, teraz sam doświadczył poważnego przebiegu choroby.

  Wolski opisał swoje doświadczenia w mediach społecznościowych, dzieląc się trudnościami, jakie napotkał podczas choroby. Zmagał się z dusznościami, utratą przytomności oraz paraliżem, co było dla niego ciężkim przeżyciem. Podkreślił jednak, że doświadczył ogromnej troski i wsparcia ze strony personelu medycznego w zakopiańskim szpitalu, gdzie był leczony.

  Wolski zaznaczył, że choć obawiał się szczepień, nigdy nie namawiał do ich unikania. Swoją postawę wobec COVID-19 i działań rządu podczas pandemii pozostawił niezmienioną, nadal podkreślając znaczenie indywidualnej decyzji w kwestii szczepień.

  Gerard Wolski jak pomóc?

  Pay Pal: aiggel@wp.pl

  Źródło: profile społecznościowe CatCaine, 24tp.pl, Dzień Dobry TVN (emisja 07.05.2024), Business Insider. Zdjęcie ilustrujące: fotografia Dzień Dobry TVN (emisja 07.05.2024).

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus