Więcej
  abckota.plPomocZbiórka na rehabilitację kotków po wypadku, dla Meridy i Żurka

  Zbiórka na rehabilitację kotków po wypadku, dla Meridy i Żurka

  -

  Merida to dzielna koteczka, która wykorzystała jedno z dziewięciu żyć. Niestety, stała się ofiarą nieodpowiedzialności swoich opiekunów. Miesiąc temu została znaleziona na ulicy, gdzie ciągnęła za sobą nogi. Dzięki szybkiej reakcji cudownych ludzi, otrzymała natychmiastową pomoc. Szybko okazało się, że Merida ma poważne złamania. Po długich tygodniach spędzonych w lecznicy gminnej, teraz przed nią stoi kolejny etap leczenia – rehabilitacja.

  Misja Stowarzyszenia Kocia Oaza – Koci Raj

  Wg informacji w social media i na stronie zbiórki Stowarzyszenie będzie walczyć o pełną sprawność Meridy. Razem z innymi kotkami, Żurkiem i Frankiem, będzie poddawana intensywnej rehabilitacji. Prosimy o wsparcie zbiórki na rehabilitację tych dzielnych kotów po wypadkach. Każda złotówka ma znaczenie!

  Reklama

  Link do zbiórki: pomagam.pl/t4wfwn

  Merida pilnie potrzebuje domu tymczasowego

  Merida potrzebuje również domu tymczasowego w Warszawie, gdzie będzie mogła dochodzić do zdrowia. Jeśli możesz pomóc, prosimy o kontakt.

  Żurek i Franek – również walczą o sprawność

  Żurek i Merida to dwa koty, które pilnie potrzebują rehabilitacji, aby w pełni odzyskać sprawność. Żurek jest po złamaniu miednicy, a Merida po poważnym złamaniu biodra. Być może Franek również będzie potrzebował rehabilitacji. Wszystkie trzy koty przeszły przez poważne wypadki i cudem uniknęły śmierci.

  Reklama

  Jak możesz pomóc?

  • Wesprzyj naszą zbiórkę na rehabilitację kotów po wypadkach: pomagam.pl/t4wfwn
  • Udostępnij informacje o naszej zbiórce wśród znajomych i na mediach społecznościowych.
  • Skontaktuj się z z organizajcą pod nr tel 515 621 000 lub emailem kocia.oaza@gmail.com, jeśli możesz zaoferować dom tymczasowy dla Meridy w Warszawie.
  Zbiórka na rehabilitację kotków po wypadku, dla Meridy i Żurka
  Zbiórka na rehabilitację kotków po wypadku, dla Meridy i Żurka. Zdjęcie: https://pomagam.pl/t4wfwn

  Dlaczego Twoje wsparcie jest ważne?

  Rehabilitacja jest kluczowa dla powrotu do pełnej sprawności naszych podopiecznych. Bez niej, Merida, Żurek i Franek mogą nie odzyskać pełni zdrowia. Twoja pomoc finansowa oraz udostępnienie informacji o zbiórce mogą znacząco przyczynić się do ich szybszego powrotu do normalnego życia.Dlaczego Rehabilitacja po Wypadku Jest Kluczowa dla Odzyskania Sprawności?

  Rehabilitacja: Krok ku zdrowiu i sprawności

  Rehabilitacja jest nieodzownym elementem procesu leczenia dla kotów, które przeszły przez poważne wypadki. W przypadku naszych podopiecznych – Meridy, Żurka i Franka – rehabilitacja stanowi fundament ich powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Oto dlaczego jest to tak ważne:

  1. Przywrócenie funkcji ruchowych
   • Wypadki, takie jak te, które przeszły nasze kotki, często skutkują poważnymi urazami, w tym złamaniami kości i uszkodzeniami mięśni. Bez odpowiedniej rehabilitacji, możliwość powrotu do pełnej sprawności ruchowej jest znacznie ograniczona. Regularne ćwiczenia i terapie pomagają w przywróceniu pełnej funkcjonalności kończyn oraz zapobiegają sztywności i zaniku mięśni.
  2. Zapobieganie powikłaniom
   • Po urazach, takich jak złamania biodra czy miednicy, istnieje wysokie ryzyko powikłań, takich jak tworzenie się przykurczów, deformacji kończyn czy chronicznego bólu. Rehabilitacja pomaga w minimalizowaniu tych ryzyk poprzez systematyczne ćwiczenia, które poprawiają krążenie krwi, elastyczność stawów i ogólną mobilność.
  3. Poprawa jakości życia
   • Koty są naturalnie aktywnymi stworzeniami, które potrzebują ruchu do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Brak możliwości swobodnego poruszania się wpływa nie tylko na ich ciało, ale również na samopoczucie. Rehabilitacja pozwala im odzyskać radość z biegania, skakania i zabawy, co znacząco podnosi jakość ich życia.
  4. Wsparcie psychiczne
   • Proces rehabilitacji to nie tylko terapia fizyczna, ale również wsparcie psychiczne dla zwierząt. Regularny kontakt z terapeutą oraz opiekunami buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufania, co jest kluczowe dla ich emocjonalnego zdrowia. Pomaga to kotkom w radzeniu sobie ze stresem i traumą po wypadku.
  5. Zapewnienie długoterminowej opieki
   • Rehabilitacja to inwestycja w przyszłość naszych podopiecznych. Dzięki niej kotki mają szansę na dłuższe, zdrowsze i bardziej komfortowe życie. Regularne sesje rehabilitacyjne mogą również pomóc w wykrywaniu i leczeniu innych problemów zdrowotnych na wczesnym etapie.

  Twoja pomoc ma znaczenie

  Każda złotówka przekazana na naszą zbiórkę pozwala na kontynuowanie niezbędnej rehabilitacji dla Meridy, Żurka i Franka. Dzięki Waszemu wsparciu możemy zapewnić im profesjonalną opiekę, która jest niezbędna do ich pełnego powrotu do zdrowia.

  Razem możemy sprawić, że te dzielne kotki znów będą mogły cieszyć się pełnią życia. Dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie!

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Damian Wiącek
  Damian Wiącek
  Entuzjasta kotów nierasowych. Interesuje się tematyką zdrowego odżywiania kotów, zabawkami i zabawą z nimi.
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus