Więcej
  abckota.plPorady10 sposobów jak zabezpieczyć rośliny przed kotem

  10 sposobów jak zabezpieczyć rośliny przed kotem

  -

  Koty są zwierzakami, które uwielbiają zrzucać różne przedmioty, ze stołu, parapetu, czy schodów. Twój kot regularnie zrzuca kwiatki z parapetu? Może jednak wykopuje ziemię w doniczkach? Jeśli szukasz rozwiązania na ochronę kwiatów przed kotem, to koniecznie zobacz 10 prostych sposobów! Sprawdź, w jaki sposób chronić kwiatki przed kotem!

  1. Odstraszające cytrusy dla kota

  Reklama

  Jedną z polecanych metod na odstraszenie mruczka od doniczek z kwiatami jest położenie skórki cytryny lub pomarańczy na doniczce czy w jej pobliżu. Większość kotów nie znosi kwaśnego zapachu i unika go. Co więcej, ten patent jest tanią metodą, a skuteczną!

  2. Kłująca mata w kocie stópki

  Reklama

  Innym sposobem może być zakup zwykłej maty lub wycieraczki z kującymi wypustkami. Wytnij fragment, na którym położysz doniczkę. Pamiętaj, aby mata była na tyle długa, aby wystawała znacznie poza doniczkę. Kot, wchodząc na wypustki, będzie chciał natychmiast z nich zejść. Mruczki mają bardzo wrażliwe opuszki. Dlatego koty unikają ostrych krawędzi, wypustek i innych przedmiotów.

  3. Siatka osłaniająca roślinę przed kotem

  Sposobem na wykopywanie ziemi z doniczek może być specjalna siatka osłaniająca wieko doniczki. Montuje się ją w bardzo prosty sposób. Siatka posiada otwory, które umożliwiają podlewanie. Z kolei uniemożliwiają kotu wykopywanie ziemi z doniczek!

  4. Dekoracyjne kamyczki przed wykopywaniem

  Reklama

  Kolejnym sposobem na wykopywanie ziemi z doniczek może być udekorowanie powierzchni ziemi różnymi kamykami. Pamiętaj, aby wybierać średniej wielkości kamyki, które delikatnie wbijesz w powierzchnię ziemi. Ten patent uniemożliwi wykopywanie gleby z doniczek, co więcej może być doskonałą dekoracją!

  5. A może szklany ogród?

  Jeśli jesteś opiekunem mruczka, który mimo różnych sposobów wykopuje lub zrzuca kwiaty z parapetów. Wtedy zdecyduj się na szklany ogród, który umiejscowisz na podłodze, lub w miejscu, w którym nie ma dostępu kot. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnie posadzonych kwiatków. Co więcej, szklany ogród to nowoczesna dekoracja, która wpasuje się w każde wnętrze!

  6. Wybierz ciężkie doniczki

  W przypadku natarczywego zrzucania lekkich doniczek przez kota zdecyduj się na taką donicę, która będzie masywna i ciężka. Pamiętaj, aby wybierać takie, których na pewno nie zrzuci kot. Co więcej, zwróć uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Pamiętaj, że najlepsze są te ceramiczne lub betonowe.

  7. Przymocuj roślinę do podłoża

  Innym patentem jest przymocowanie doniczki do podłoża, np. z wykorzystaniem taśmy dwustronnej lub kleju. Oczywiście to rozwiązanie może pozostawić po sobie nieładne pozostałości po kleju na parapecie. 

  8. Odwróć uwagę zabawkami

  Kiedy kot interesuje się kwiatkami, to może być to oznaka, że jest on znudzony. Dlatego zakup więcej zabawek dedykowanych dla mruczków. Dzięki temu odwrócisz uwagę zwierzaka od kwiatków. W wielu sklepach zoologicznych możesz znaleźć wiele ciekawych zabawek, które zagwarantują Twojemu kotu kilkugodzinną zabawę!

  9. Nowy towarzysz dla kota

  Jeśli Twój kot jest jedynym zwierzakiem w Twoim domu, to warto nabyć kolejnego, kociego towarzysza. Zazwyczaj koty zrzucają doniczki i wykopują ziemię spod kwiatków, kiedy zostają w samotności. Dlatego doskonałym rozwiązaniem może być towarzysz, który zagwarantuje mruczkowi obecność, gdy Ciebie nie ma w domu.

  10. Więcej aktywności i zabaw z kotem

  Inną formą na ochronę kwiatków przed kotem jest poświęcenie zwierzakowi więcej uwagi. Dlatego postaraj się codziennie przeznaczyć minimum 20 minut na zabawę z kotem. Dzięki temu Twój pupil wystarczająco się zmęczy, po czym przez kilkanaście godzin będzie smacznie spał. 

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus