Więcej
  abckota.plPoradyCo zrobić gdy kot ciągle miauczy?

  Co zrobić gdy kot ciągle miauczy?

  -

  Twój kot ciągle miauczy, a tym samym nie daje Ci spokoju? Duża część opiekunów może błędnie sądzić, że ich kot miauczy z „natury”, ponieważ taki już jest. Koty miauczą z wielu powodów. Dlatego ważne jest, abyś trafnie ocenił przyczynę ciągłego hałasowania, a następnie podjął odpowiednie kroki, które sprawią, że kot ograniczy miauczenie do minimum.

  Miauczenie, a wyjście na zewnątrz

  Duża część kotów miauczy, ponieważ usiłuje pokazać swojemu opiekunowi, że chce wyjść na zewnątrz. Ciągłe wstawanie otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych, zwłaszcza w porę zimową, może być bardzo uciążliwe. Dlatego zamontuj dedykowane drzwiczki dla kota, które umożliwią pupilowi swobodne wchodzenie i wychodzenie z budynku.

  Reklama

  Głodny kot

  Kolejnym powodem miauczenia kota jest domaganie się o podanie pożywienia. Koty z natury jedzą kilkanaście razy na dobę w małych ilościach. Najczęściej odbywa się to pomiędzy jedną drzemką a kolejną. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy umożliwisz Twojemu zwierzakowi stały dostęp do pokarmu.

  Miauczenie, a pieszczoty

  Kolejną przyczyną ciągłego miauczenia może być domaganie się pieszczot. Często koty zachowują się w ten sposób, kiedy długo nie widzą się z opiekunem np. po przyjściu z pracy. Dlatego zawsze pogłaszcz swojego pupila, kiedy wracasz do domu po kilkugodzinnej nieobecności.

  Reklama

  Stres i napięcie

  Koty miauczą kiedy doskwiera im stres i napięcie emocjonalne u siebie, jak również u swojego opiekuna. Dlatego staraj się nie kłócić w pomieszczeniu, gdzie przebywa kot oraz zachowuj się spokojnie. Oprócz tego możesz kupić pupilowi różnego typu zabawki, które pozwolą mu się zrelaksować.

  Choroba u kota

  Kolejną przyczyną hałasowania może być choroba. Często temu stanu towarzyszy osowiałość oraz niechęć do kontaktu z osobami i innymi zwierzętami, które przebywają w domu. Dlatego jeśli zauważysz niepokojące objawy, koniecznie zwróć się do lekarza weterynarii.

  Kończąc, kot może miauczeć z wielu powodów. Twoim zadaniem, jako opiekuna pupila jest poznanie przyczyny ciągłego hałasowania przez kota. Wiedz, że natarczywe miauczenie nie jest naturalnym objawem, a takim zachowaniem kot chce Ci coś przekazać!

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus