Więcej
  abckota.plPoradyDlaczego kotka krzyczy podczas krycia?

  Dlaczego kotka krzyczy podczas krycia?

  -

  Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się tzw.  marcowanie kotów. Jest to czas kiedy kotki rozpoczynają cykl rujowy. Można wtedy usłyszeć charakterystyczne miauczenia kotów, a w tym wiele agresji, również od strony kotek. W związku z tym, dlaczego kotka krzyczy podczas krycia?

  Dlaczego kotka jest agresywna podczas krycia?

  Kocie zaloty mogą okazywać się bardzo głośne, gwałtowne, a czasami może dochodzić nawet do bójki. Warto wspomnieć, że podczas kopulacji agresja występuje od strony kotek, a nie kotów. Obserwując kocie zaloty, można dojść do wniosku, że dla samic nie jest to nic przyjemnego, ale wręcz bolesnego. Dlaczego?

  Reklama

  Mianowicie ewolucja sprawiła, że kocury posiadają penis, który na swojej powierzchni posiada charakterystyczne, ostre wypustki. W trakcie stosunku te ostre łuski podrażniają ściany pochwy kotki podczas wyjmowania członka kocura. Tym samym jest to dla kotki bolesne i nieprzyjemne.

  Krycie kotki, a rozpoczęcie owulacji

  W związku z powyższym, dlaczego akt kopulacji u kotów wygląda właśnie w ten sposób? Wszystko jest spowodowane przez jajeczkowanie. W organizmie każdej kotki dochodzi do tzw. owulacji prowokacyjnej. Dlatego uwalnianie komórek jajowych następuje po stymulacji przez zewnętrzny bodziec — tutaj mamy do czynienia z mechanicznym podrażnieniem pochwy.

  Reklama

  Dlaczego kocur trzyma kotkę za kark podczas krycia?

  Większość kocurów podczas kopulacji trzyma kotkę za kark. Jest to spowodowane uchronieniem się przed jej atakiem. Mianowicie przypomina to kotce chwyt podczas dzieciństwa. Kiedy matka przenosi kocięta, wówczas trzyma małe za kark, a ich ciało wiotczeje.

  To samo zjawisko następuje, kiedy kocur chwyta zębami kark kotki. Jednak nie trwa to zbyt długo.  Po stosunku kotka mimo wszystko rzuca się na kocura z zębami i pazurami.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus