Więcej
  abckota.plPoradyKot chodzi za mną krok w krok

  Kot chodzi za mną krok w krok

  -

  Koty zazwyczaj są traktowane jako zwierzęta, które lubią przebywać w samotności, jednak zdarzają się wyjątki. Kot chodzi za Tobą krok w krok? Nie wiesz, dlaczego kot towarzyszy Ci ciągle przez większość dnia? Zobacz, co oznacza, kiedy mruczek chodzi za Tobą krok w krok. Co zwierzak chce Ci powiedzieć?

  Nadmierne przywiązania kota

  Ciągłe towarzyszenie kota może oznaczać zbyt duże przywiązanie do opiekuna. Z jednej strony jest to miłe, ponieważ świadczy o przyjaźni między opiekunem a kotem. Jednak w pewnych sytuacjach, może być to bardzo natarczywe. Kiedy kot jest za bardzo do Ciebie przywiązany, wtedy takie zachowanie może Cię ograniczać np. podczas wyjazdów, spędzenia miłego popołudnia z rodziną, czy chęci wyjścia z domu. Dlatego od samego początku warto nauczyć kota, że samotność nie jest czymś złym. Nauka zwierzaka, pozostawiania w domu na kilka godzin w ciągu dnia wpływa pozytywnie na kota, jak i na Ciebie.

  Reklama

  Dlaczego kot wybiera jednego pana/opiekuna?

  Wybór jednego opiekuna zależy od kilku czynników. Przeważnie, jeśli mieszkasz sam z kotem, wówczas więź zwierzaka do Twojej osoby będzie duża. Wynika to z faktu, że dajesz swojemu pupilowi pokarm, troszczysz się o niego, głaszczesz. Co więcej, kot w takiej sytuacji większość czasu spędza z Tobą. Inaczej sytuacja się ma, kiedy kot wybiera jedną osobę spośród kilku domowników. Zazwyczaj najlepszym przyjacielem staje się ta osoba, która daje jeść, sprząta kuwetę oraz głaszcze kota, tylko wtedy, kiedy zwierzak tego chce.

  Czy kot rozpoznaje właściciela?

  Tak, koty rozpoznają właścicieli. Jednak nie odbywa się to z użyciem narządu wzroku, a węchu. Tak naprawdę koty rozpoznają po zapachu. Jeśli zwierzak nie ma z Tobą kontaktu przez długi czas (np. kilka lat), to może Cię nie rozpoznać. Może wynikać to z faktu, że nie rozpoznaje już Twojego zapachu.

  Reklama

  Oznaki zaufania kota

  Jedną z oznak zaufania u każdego kota jest akceptowanie domownika. Co więcej, innym przejawem, że kot Cię lubi może być mruczenie, gdy akurat go głaszczesz. W dodatku brak agresji do domowników, to również oznaka akceptacji. Co więcej, oznaką zaufania może być również przychodzenie na Twoje przywoływanie.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus