Więcej
  abckota.plPoradySzczęśliwszy kot w tydzień

  Szczęśliwszy kot w tydzień

  -

  Jeśli chciałbyś, aby Twój kot był jeszcze bardziej szczęśliwym zwierzakiem niż dotychczas, to dzisiaj przygotowaliśmy kilka pomysłów, które sprawią, że kot będzie szczęśliwszy w tydzień!

  Szczęśliwy kot, a aktywność fizyczna

  Wszystko, co ma związek z zabawą oraz aktywnością fizyczną sprawia, że Twój zwierzak będzie szczęśliwy. Wystarczy codziennie poświęcać około pół godziny czasu na zabawę lub spacer z kotem. Aktywność fizyczna to praca mięśni, które pozytywnie wpływają na cały organizm. Podczas ruchu zwiększa się tętno oraz krążenie krwi, którego następstwem jest szybszy obieg kwi po całym kocim ciele. A tym samym wszystkie toksyczne związki, związki zapalne, rodniki szybciej są niwelowane. W dodatku zwiększa się wydolność organizmu. Poza tym ruszający się kot powoduje wytwarzanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. Co najważniejsze, ruch to zdrowie, a przede wszystkim ruch to zdrowa, szczupła sylwetka! Dlatego wystarczy poświęcić codziennie od 15 do 30 minut kotu, aby poczuł się szczęśliwszy.

  abckota.pl/sklep

  Pełnowartościowa karma

  Jeśli karmisz swojego kota karmą, której skład jest skąpy i nie zawiera odpowiednich składników, które wpłyną na pozytywne funkcjonowanie organizmy, to pora to zmienić! Kot powinien codziennie spożywać pełnowartościowy posiłek, który będzie bogaty w wysokiej jakości mięso. Dlatego kupuj karmę tylko w specjalistycznych sklepach i czytaj etykiety produktów! W dodatku świetnym sposobem na zapewnienie kotu szczęścia jest zmiana diety na surową. Tylko karmiąc dietą BARF jesteś w stanie zapewnić wysokiej jakości pożywienie oraz mieć wpływ na to co podajesz swojemu kotu! Pamiętaj, że co Twój kot je, z tego właśnie się składa jego każda komórka w organizmie! Dlatego też pełnowartościowe i wysokiej jakości jedzenie, to silny i szczęśliwy kot!

  Rośliny

  Kolejną rzeczą, która może mieć ogromny wpływ na szczęście Twojego kota, są rośliny, a głównie kocimiętka! Kocimiętka to zioło, któremu żaden kot nie może się oprzeć. Pod wpływem środków chemicznych kot dostaje stanu euforycznego. Jest to spowodowane, przez wydobywającą się woń z rośliny, która zapachem przypomina kocie feromony. Stan upojenia rośliną trwa kilkanaście minut, ale sprawia, że futrzak jest najszczęśliwszym zwierzakiem na ziemi.

  Reklama
  Dlaczego warto kupować na amazon.pl?
  - Płatność: blikiem, przelewem lub kartą - Darmowa dostawa z amazon prime przez miesięczny okres próbny- Amazon prime to nie tylko darmowe dostawy cały rok- ... ale też dostęp do VOD amazon prime przez cały rok!- Miliony produktów z całego świata Miski i fontanny | Zabawki | Miski i fontanny | Żwirki i kuwety | Wszystko >

  Towarzystwo innych zwierząt

  Następnym aspektem, który ma duży wpływ na zapewnienie, że nasz kot będzie szczęśliwszy w tydzień, jest towarzystwo innych kotów. Warto podkreślić, że są osobniki, które nie przepadają za innymi osobnikami z tego samego gatunku. Jednak większość kotów uwielbia mieć towarzysza. Większa ilość kotów spędza czas na zabawie oraz psotach. Kocie towarzystwo wpływa na nudę, a tym samym wpływa na aktywność fizyczną, którą opisałam wyżej. Ponadto koty to zwierzęta stadne i w swoich genach mają zapisane, życie w grupie innych kotów. Dlatego też, zapewnienie kotu innego towarzystwa wpłynie na szczęście i pozytywną relację.

  (Zdjęcie: Sandy Müller)

  Poprzedni artykułOtyłość u kota
  Następny artykułKot pręgowany
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus