Więcej
  abckota.plPoradySzczęśliwszy kot w tydzień

  Szczęśliwszy kot w tydzień

  -

  Jeśli chciałbyś, aby Twój kot był jeszcze bardziej szczęśliwym zwierzakiem niż dotychczas, to dzisiaj przygotowaliśmy kilka pomysłów, które sprawią, że kot będzie szczęśliwszy w tydzień!

  Szczęśliwy kot, a aktywność fizyczna

  Wszystko, co ma związek z zabawą oraz aktywnością fizyczną sprawia, że Twój zwierzak będzie szczęśliwy. Wystarczy codziennie poświęcać około pół godziny czasu na zabawę lub spacer z kotem. Aktywność fizyczna to praca mięśni, które pozytywnie wpływają na cały organizm. Podczas ruchu zwiększa się tętno oraz krążenie krwi, którego następstwem jest szybszy obieg kwi po całym kocim ciele. A tym samym wszystkie toksyczne związki, związki zapalne, rodniki szybciej są niwelowane. W dodatku zwiększa się wydolność organizmu. Poza tym ruszający się kot powoduje wytwarzanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. Co najważniejsze, ruch to zdrowie, a przede wszystkim ruch to zdrowa, szczupła sylwetka! Dlatego wystarczy poświęcić codziennie od 15 do 30 minut kotu, aby poczuł się szczęśliwszy.

  Reklama

  Pełnowartościowa karma

  Jeśli karmisz swojego kota karmą, której skład jest skąpy i nie zawiera odpowiednich składników, które wpłyną na pozytywne funkcjonowanie organizmy, to pora to zmienić! Kot powinien codziennie spożywać pełnowartościowy posiłek, który będzie bogaty w wysokiej jakości mięso. Dlatego kupuj karmę tylko w specjalistycznych sklepach i czytaj etykiety produktów! W dodatku świetnym sposobem na zapewnienie kotu szczęścia jest zmiana diety na surową. Tylko karmiąc dietą BARF jesteś w stanie zapewnić wysokiej jakości pożywienie oraz mieć wpływ na to co podajesz swojemu kotu! Pamiętaj, że co Twój kot je, z tego właśnie się składa jego każda komórka w organizmie! Dlatego też pełnowartościowe i wysokiej jakości jedzenie, to silny i szczęśliwy kot!

  Rośliny

  Kolejną rzeczą, która może mieć ogromny wpływ na szczęście Twojego kota, są rośliny, a głównie kocimiętka! Kocimiętka to zioło, któremu żaden kot nie może się oprzeć. Pod wpływem środków chemicznych kot dostaje stanu euforycznego. Jest to spowodowane, przez wydobywającą się woń z rośliny, która zapachem przypomina kocie feromony. Stan upojenia rośliną trwa kilkanaście minut, ale sprawia, że futrzak jest najszczęśliwszym zwierzakiem na ziemi.

  Reklama

  Towarzystwo innych zwierząt

  Następnym aspektem, który ma duży wpływ na zapewnienie, że nasz kot będzie szczęśliwszy w tydzień, jest towarzystwo innych kotów. Warto podkreślić, że są osobniki, które nie przepadają za innymi osobnikami z tego samego gatunku. Jednak większość kotów uwielbia mieć towarzysza. Większa ilość kotów spędza czas na zabawie oraz psotach. Kocie towarzystwo wpływa na nudę, a tym samym wpływa na aktywność fizyczną, którą opisałam wyżej. Ponadto koty to zwierzęta stadne i w swoich genach mają zapisane, życie w grupie innych kotów. Dlatego też, zapewnienie kotu innego towarzystwa wpłynie na szczęście i pozytywną relację.

  (Zdjęcie: Sandy Müller)

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus