Więcej
  abckota.plRasy kotówKoty z długą sierścią

  Koty z długą sierścią

  -

  Koty z długą sierścią zaliczane są do elit kocich ras. Niezwykle dostojne, z nieprzeciętną urodą koty długowłose mogą cieszyć swoim wyglądem. Jednak posiadanie kota z długą sierścią wiążą się z dodatkowymi obowiązkami np. częstszym czesaniem. Dzisiaj skupimy się na wymienieniu najpiękniejszych kotów z długą sierścią.

  Kot perski

  Do pierwszej kociej rasy, która posiada długą sierść, możemy zaliczać kota perskiego. Koty perskie oprócz długiej sierści posiadają charakterystyczny, spłaszczony pyszczek. Rasa kotów perskich zaliczana jest do najstarszych ras kotów. Koty te posiadają najdłuższą oraz najgęstszą sierść spośród wszystkich ras. Koty perskie zaliczane są do kotów długowłosych. Poza tym mówi się, że są kotami leniwymi, które większość dnia preferują spędzać w zacisznym miejscu, śpiąc.

  Reklama

  Norweski kot leśny

  Kolejną rasą o niezwykle bujnej oraz długiej sierści jest Norweski kot leśny. Koty tej rasy poza niezwykłą sierścią posiadają mocno obrośnięty ogon. Wspomniana rasa jest zaliczana do ras, z najmniejszą ingerencją człowieka. Przodkowie kota Norweskiego leśnego żyły w niesprzyjających, zimnych warunkach klimatu skandynawskiego. Dzięki niewielkiej ingerencji człowieka w rasę oraz wychowywaniu się w ekstremalnych warunkach wspomniana rasa kotów jest zaliczana do jednej z najmniej chorujących. Ich organizm jest niezwykle wytrwały. Ponadto koty tej rasy uwielbiają wspinać się po drzewach oraz najwyższych partiach mebli.

  Maine Coon

  Maine Coon to kolejna rasa, którą możemy zaliczyć do ras o długiej sierści. W dodatku koty wspomnianej rasy to największe koty na świecie. Ich długość może sięgać nawet 1 metra. W dodatku są to niezwykle eleganckie koty, które oprócz bujnej sierści posiadają niezwykły pyszczek. Koty tej rasy mają bardzo rozbudowaną oraz muskularną sylwetkę. Niektóre osoby mogą być przerażone, patrząc na ich wielkość. Jednak warto podkreślić, że Maine Coon to bardzo towarzyski kot, który spełni się w roli członka rodziny.

  Reklama

   

  Kot syberyjski

  Kolejną kocią elegancją o niezwykle długiej sierści jest kot syberyjski. Jak nazwa wskazuje, kot wspomnianej rasy wywodzi się z mroźnej Syberii. Przebywanie w ekstremalnych warunkach przyczyniło się, że koty posiadają niezwykle puszystą sierść, obrośniętą podszerstkiem. Koty syberyjskie są średniej wielkości o muskularnej i umięśnionej budowie ciała. Koty tej rasy są bardzo towarzyskie, jednak posiadają silny charakter. Co więcej, są bardzo oddane swojemu opiekunowi oraz lubią towarzystwo innych zwierząt.

   

  Ragdoll

  Ragdoll to kolejna rasa kotów, które posiadają długą sierść, ponadto wyróżniają się jej kolorystyką. Koty tej rasy posiadają niezwykle hipnotyzujące oczy w kolorze błękitnym, które przykuwają zainteresowanie. Z wyglądu oraz z charakteru są niezwykle przyjacielskie. Koty tej rasy bardzo często wykorzystywane są do felinoterapii ze względu na ich wspaniały charakter i umiejętności terapeutyczne. Ragdolle uwielbiają przebywać w towarzystwie swoich opiekunów, oraz leżeć długie godziny na ich kolanach. To niezwykle piękny towarzysz, który świetnie sprawdzi się jako oddany przyjaciel.

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus