Więcej
  abckota.plRasy kotówKoty z oklapniętymi uszami

  Koty z oklapniętymi uszami

  -

  Ostatnio dodaliśmy ranking największych ras kotów, dzisiaj przyszła pora na koty z oklapniętymi uszami. Z pewnością są to koty, które przykuwają uwagę człowieka. Wyglądają „nieco inaczej” od pozostałych, posiadając charakterystyczny wyraz twarzy. Jeśli rozmyślacie nad zakupem kota z oklapniętymi uszami, to poniżej znajdziecie rasy do wyboru.

  Kot szkocki zwisłouchy

  Kot szkocki zwisłouchy to jedna z najpopularniejszych ras kotów, które mają odmienny układ uszów. Oklapnięte uszy są ich cechą charakterystyczną. Wspomniana rasa powstała przypadkiem w 1961 roku w Szkocji. Rasa posiada również nazwę Scottisch  Fold. Koty szkockie zwisłouche posiadają małe, oklapnięte i zaokrąglone uszy. W dodatku ich głowa jest okrągłych kształtów, a tym samym nadaje przedstawicielom rasy niezwykle słodki wyraz pyszczka. Co ciekawe, załamanie uszów może być różnego rodzaju – załamanie pojedyncze, pofałdowane, oraz niesymetryczne. Ta cecha charakterystyczna występuje na wskutek genu dominującego, który bardzo rzadko występuje u kotów. Warto wspomnieć, że młode kociaki tej rasy rodzą się uszkami stojącymi. Dopiero wraz z rozwojem ich uszy stają się oklapnięte.

  Reklama

  W większości przypadków koty szkockie zwisłouche są krótkowłose, ale można spotkać osobników z długą sierścią. Jeśli chodzi o umaszczenie, to osobniki występują w różnych odmianach kolorystycznych. Najczęściej spotykane kolory to te analogiczne do kotów brytyjskich krótkowłosych. W dodatku kolor oczu powinien współgrać do umaszczenia sierści.

  Kot szkocki zwisłouchy to prawdziwy pieszczoch. Ma bardzo przyjazne nastawienie, idealnie nada się do domu z dziećmi.

  Reklama

  Levkoy

  Kolejną rasą z oklapniętymi uszami są koty rasy levkoy. W dodatku znakiem charakterystycznym u tej rasy jest brak sierści na ciele. Uszy u tych kotów są  charakterystycznie wywinięte. A ich wyraz pyszczka bardzo przykuwa uwagę. Wspomniana rasa powstała na skutek skrzyżowania kilku ras m.in. kota dońskiego, jak również wymienionego wcześniej, kota szkockiego zwisłouchego. Levkoy jest kotem nagim, jednak występują też osobniki, które posiadają bardzo krótką sierść. W dodatku nie u wszystkich kotów tej rasy występują uszy zwisłouche. Występują również koty rasy levkoy, które posiadają normalnie ukształtowane uszy.

  Koty wspomnianej rasy są bardzo przyjazne i inteligentne. Lubią towarzystwo ludzi oraz innych osobników tego samego gatunku lub innych zwierząt.

  Na zdjęciu poniżej kot szkocki zwisłouchy.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus