Więcej
  abckota.plRasy kotówNajwiększe koty domowe

  Największe koty domowe

  -

  Do największych kotów domowych możemy wyróżnić kilka ras. Przeważnie większa część społeczeństwa myśli, że wraz ze wzrostem idzie w parze groźny charakter dużych kotów, ale jest to mit. Zazwyczaj te największe koty, to również największe pieszczochy.

  Jakie rasy zaliczane są do największych kotów? Poniżej znajdziecie przedstawicieli osobników, które zaliczają się do ras największych kotów.

  Reklama

  Maine Coon

  Pierwszy z wymienionych będzie Maine Coon. Koty tej rasy wyróżnia masywna postura ciała oraz wielkość. Ponadto są niezwykle puszyste, o charakterystycznym kształcie pyszczka. Koty tej rasy osiągać mogą do metra długości. Najdłuższy kot tej rasy miał aż 123 cm.  W większości przypadków koty Maine Coon osiągają wagę od 6 do 10 kg masy ciała. Kocury są znacznie cięższe i większe od kotek. Warto zaznaczyć, że koty wspomnianej rasy są osobnikami, które powstały w naturalny sposób w obrębie swojego genotypu.

  Wygląd tych kotów może wskazywać na groźny i waleczny charakter. Jednak w większości przypadków jest to złudne stwierdzenie. Oczywiście zdarzają się osobniki, które posiadają trudną osobowość, jednak większa część kotów Maine Coon ma przyjazne przysposobienie.

  Reklama

  Maine coon

  Kot norweski leśny

  Kolejną rasą, którą wyróżnia duży rozmiar, są koty norweskie leśne. Te osobniki również powstały w sposób naturalny, bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Koty norweskie leśne charakteryzują się mocną, muskularną budową ciała, dużym wzrostem oraz bujną sierścią, która w dzikich warunkach miała za zadanie chronić ciało przed mrozami. Wspomniana rasa Wikingów osiąga długość nawet do 80 cm długości. Największe osobniki mogą osiągać wagę nawet do 10 kg. Warto zaznaczyć, że kotki są znacznie mniejsze niż kocury.

  W dodatku kot norweski leśny to bardzo przyjazdy i ciekawski przyjaciel. Wszędzie go pełno. Co więcej, uwielbia wspinać się na drzewa, meble i wszędzie tam, gdzie dzieli go duża wysokość od podłoża. Wspomniana rasa to koty o świetnym charakterze i przepięknym wyglądzie.

  Reklama

  Savannah

  W naszym rankingu nie może zabraknąć Savannaha. Wspomniana rasa to kocia hybryda, czyli nie powstały w sposób naturalny, jak to się ma u Maine Coona czy kota norweskiego leśnego. Savannah to mieszanka dzikiego kota – serwala sawannowego – oraz kota domowego. Wspomniana kocia hybryda posiada niezwykle długie nogi, co czyni go jednym z największych kotów domowych świata.

  Savannah osiąga długość nawet do 1 metra oraz waży nawet 20 kg! To spektakularna waga dla kota domowego. W dodatku koty tej rasy bardzo przypominają wspomnianego serwala sawannowego.

  Kot savannah jest niezwykle żywiołowym i energicznym osobnikiem. Codziennie powinien mieć zapewnione dużo atrakcji, aby wyczerpać nadmiar energii.

  Chausie

  Kolejną rasą, która zachwyca swym wyglądem jest chausie. To krzyżówka domowego kota z dziko żyjącym kotem błotnym. Chausie to rasa bardzo egzotyczna, a tym samym jest bardzo aktywna, skoczna i energiczna. Kocury mogą osiągać wagę nawet do 10 kg, kotki są mniejsze, a ich waga wynosi około 6-8 kg. Warto również wspomnieć, że rasa ta jest długowieczna. W trakcie wyboru należy brać pod uwagę ich nadmierną zwinność, gibkość oraz masę energii, którą muszą spożytkować każdego dnia. Dlatego też chausie są dedykowane dla osób z doświadczeniem, z dużą ilością wolnego czasu.

  chausie

  Kot bengalski

  Ostatni dużą rasą w naszym rankingu stanowią koty bengalskie. Koty wspomnianej rasy to mieszanka kota dziko żyjącego z kotem domowym. Posiadają charakterystyczną, krótką sierść, która na swojej powierzchni ma piękne cętki. Bez wątpienia to koty, które posiadają najpiękniejsze umaszczenie. Koty bengalskie osiągają wagę do 9 kg, samiczki są zwykle lżejsze od samców.

  Koty bengalskie zaliczane są do niezwykle inteligentnych osobników, szybko się uczą, a jednocześnie mocno przywiązują się do swojego właściciela.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus