Więcej
  abckota.plZakupyKuwety samoczyszczące

  Kuwety samoczyszczące

  -

  Kuwety samoczyszczące to innowacyjne urządzenia, które znacznie ułatwiają dbanie o higienę i czystość w domu, szczególnie dla posiadaczy kotów. Dzięki zaawansowanej technologii, te kuwety są w stanie automatycznie czyścić się po użyciu przez kota, co sprawia, że utrzymanie porządku jest znacznie prostsze.

  Rodzaje kuwet samoczyszczących

  Kuwety samoczyszczące różnią się stopniem zaawansowania technologicznego oraz sposobem działania:

  Reklama
  1. Kuwety przesiewające: Te modele wykorzystują mechanizmy przesiewające, które separują odchody kota od czystego żwirku. Po użyciu kuwety przez kota, mechanizm przesiewa żwirek, pozostawiając odchody w osobnym pojemniku.
  2. Kuwety z rotacją: Te kuwety mają obracający się bęben, który oddziela odchody od czystego żwirku. Po użyciu kuwety przez kota, mechanizm obraca bęben, oddzielając odpady, które trafiają do specjalnego pojemnika.
  3. Kuwety z przepływem powietrza: Niektóre modele wykorzystują systemy wentylacyjne, które przepuszczają powietrze przez żwirek, eliminując nieprzyjemne zapachy i separując odchody.

  Worki do kuwet samoczyszczących

  Większość kuwet samoczyszczących wymaga specjalnych worków, które są używane do przechowywania odpadów. Worki te są zwykle wykonane z materiałów biodegradowalnych i są łatwe do wymiany. Pomagają utrzymać czystość i zapobiegają rozprzestrzenianiu się zapachów.

  Techniki czyszczenia odchodów

  Kuwety samoczyszczące mogą korzystać z różnych technologii czyszczenia:

  Reklama
  • Mechaniczne przesiewanie: Jak wspomniano wcześniej, odchody są oddzielane od żwirku za pomocą różnych mechanizmów, takich jak obrotowe bębny czy sita.
  • Przepływ powietrza: Systemy wentylacyjne pomagają w eliminacji zapachów oraz separacji odchodów.
  • Zastosowanie technologii ultrafioletowej: Niektóre zaawansowane modele mogą korzystać z UV do dezynfekcji.

  Kuwety z kamerami i systemem rozpoznawania kota

  W niektórych nowoczesnych kuwetach zastosowano zaawansowane technologie, takie jak kamery i systemy rozpoznawania kota. Dzięki temu urządzenia te mogą monitorować częstotliwość wizyt kota w kuwecie, a nawet ważyć jego odchody, co pozwala na śledzenie zdrowia zwierzęcia.

  Dodatkowo, te kuwety mogą być wyposażone w aplikacje mobilne, które dostarczają właścicielowi informacje o aktywności kota w kuwecie. Mogą one prezentować statystyki dotyczące wizyt w kuwecie, a nawet przesyłać nagrania z tych wizyt.

  Taką kuwetą jest PETKIT Purobot Ultra.

  Zamów w oficjalnym sklepie Petkit w Polsce na Amazon.pl: Petkit Amazon.

  Częstotliwość czyszczenia

  Chociaż kuwety samoczyszczące znacznie ułatwiają utrzymanie czystości, nie zwalniają właściciela z obowiązku regularnego serwisowania. Poza regularną wymianą worków i uzupełnianiem żwirku, kuwety samoczyszczące wymagają również okresowego czyszczenia, aby zapewnić prawidłowe działanie mechanizmów i uniknąć problemów z zapachem. Częstotliwość czyszczenia zależy od modelu, ale zazwyczaj zaleca się przeprowadzać gruntowne czyszczenie co kilka tygodni.

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus