Więcej
  abckota.plZdrowieCena kastracji kocura

  Cena kastracji kocura

  -

  Kastracja kocura to szybki zabieg polegający na wycięciu narządów rodnych. Podczas kastracji kocura przeprowadza się zabieg usunięcia jąder oraz nasieniowodów. Przed kastracją kocura należy uwzględnić kilka ważnych czynników, które należy wykonać przed zabiegiem, a jednocześnie mają one wpływ na cały koszt zabiegu kastracji. Więcej informacji odnośnie kastracji możecie zaczerpnąć w poprzednim artykule Kastracja kota, Kastracja kota, opis zabiegu i ważne informacje dla opiekunów oraz Sterylizacja kota.

  Jaka jest średnia cena kastracji kocura

  Reklama

  Średni koszt kastracji kocura w Polsce waha się od 140 zł do 200 zł. Obliczając średnią z wszystkich obdzwonionych lecznic, średnia cena za sam zabieg kastracji kocura wynosi 180 zł. Tę cenę przyjmiemy do wyliczenia pełnych kosztów, które mają wpływ na cenę końcową zabiegu. Dodatkowo do zabiegu kastracji należy doliczyć:

  • wizytę przed zabiegiem, koszt około 50 zł,
  • badanie krwi, około 80 zł,
  • podanie antybiotyku, około 40 zł
  • wizytę po zabiegu, około 40 zł,
  • oraz sam koszt zabiegu 180 zł.

  Uwzględniając wszystkie koszty związane z przeprowadzeniem zabiegu kastracji kocura, pełny koszt, jaki opiekun musi przeznaczyć na zabieg, wynosi od 300 do 400 zł. Oczywiście cena może być większa lub mniejsza. W dodatku cena zależna jest od:

  Reklama
  • lecznicy,
  • wagi kota,
  • regionu Polski,
  • użytego antybiotyku,
  • od chorób współistniejących, które mogą wpłynąć na ostateczną cenę zabiegu.

  Jak przygotować się do kastracji kocura?

  W pierwszej kolejności należy umówić się na wizytę, która ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia kocura. W trakcie tej wizyty zwierzak jest osłuchiwany, badana jest jego temperatura, bicie serca, oraz pobierana jest krew do badań. Należy pamiętać, że w trakcie pobierania krwi kocur musi być na czczo. Dlatego też przed wizytą w lecznicy weterynaryjnej należy podać ostatni posiłek 6-8 h przed wizytą. Badanie krwi ma na celu sprawdzenie funkcjonowania narządów wewnętrznych.

  Jeśli kot będzie w dobrym stanie, a weterynarz nie będzie widział przeciwwskazań co do wykonania zabiegu kastracji, to zabieg powinien odbyć się najbliższym tygodniu od przebytej pierwszej wizyty weterynaryjnej.

  Dzień przed zabiegiem kastracji należy pamiętać, aby nie podawać kocurowi jeść minimum 12 godzin przed planowaną operacją. Kocur powinien mieć pusty żołądek w trakcie wykonywania zabiegu. Kiedy wszystko przebiegnie pomyślnie, a kocur się obudzi z narkozy, to opiekun powinien stawić się ze zwierzakiem kilka dni po zabiegu w celu oceny stanu gojenia się rany.

   

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus