Więcej
  abckota.plZdrowieŚlinienie się kota

  Ślinienie się kota

  -

  Twój kot dziwnie się zachowuje, jest apatyczny, a z jego pyszczka wydobywają się duże ilości śliny? Niezwłocznie musisz interweniować. Takie symptomy mogą być niepokojącym objawem stanu, który może nawet prowadzić do śmierci pupila. Dlaczego kot się ślini? Czy ślinienie się kota to objaw do niepokoju? Co masz zrobić w tej sytuacji? Koniecznie zapoznaj się z pozostałą, częścią artykułu.

  Cieknąca ślina z pyszczka kota

  Nadmiar produkcji ślini u kotów, może być objawem poważnej choroby organizmu zwierzaka. Jednak nasuwa się pytanie, czy niepokoić się w takie sytuacji? Na początku warto ocenić, co się dzieje. Często właściciel kota, może zauważyć pojedynczą ślinkę spływającą po bródce pupila. Jeśli w tym przypadku mruczek jest wesoły, skory do zabawy i normalnie się zachowuje, wówczas nie ma powodów do obaw. Inaczej sytuacja się ma, kiedy u zwierzaka występuje stały, nadmierny ślinotok, któremu towarzyszy apatia, osowiałość i brak chęci spożywania pokarmu. Wtedy takie objawy mogą sugerować o danej jednostce chorobowej.

  Reklama

  Ślinotok u kota — przyczyny

  Obfity ślinotok, któremu towarzyszy gorączka i apatia, są najczęściej objawem poważnej jednostki chorobowej. Duże nagromadzenie śliny u kotów może występować podczas:

  • zatrucia organizmu (lekami lub toksynami),
  • chorób jamy ustnej,
  • zalegania ciała obcego w pyszczku lub przełyku,
  • udaru słonecznego,
  • zaburzenia trawienia,
  • zakłaczenia.

  Ostatnią przyczyną, przez którą występuje ślinotok, jest nadmierny stres kota. Często można doświadczyć tego podczas podróży lub wizyty u weterynarza.

  Reklama

  Kot się ślini i jest osowiały — jak postępować

  Kiedy zauważysz nagły ślinotok u swojego kota, któremu towarzyszy apatia, gorączka, oraz brak chęci spożywania pokarmu, wówczas szybko udaj się do lekarza weterynarii. Tylko szybko postawiona diagnoza może w pełni wyleczyć czworonoga.

  Jak leczyć ślinotok?

  Podczas produkcji nadmiernej śliny u kota, w pierwszej kolejności należy postawić trafną diagnozę. Tylko wdrożenie odpowiedniego leczenia i zastosowanie odpowiednich leków może przyczynić się do pełnego zaprzestania ślinotoku u kota. W związku z tym, kiedy zauważysz niepokojące objawy u swojego pupila, koniecznie zgłoś się do lekarza weterynarii.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus