Więcej
  abckota.plZdrowieUsuwanie pazurów u kota

  Usuwanie pazurów u kota

  -

  Najważniejszą informację jaką musicie wiedzieć o usuwaniu pazurów u kota, to taka, że jest to prawnie zakazane w Polsce. Ustawa o ochronie zwierząt wprost zabrania usuwania pazurów. Poza tym jest to okropne, nieakceptowalne i krzywdzące zwierze na całe życie. Idąc przez swoje życie i spotykając różne charaktery w tym te najgorsze nie spotkałem tak wynaturzonej osoby, która usunełaby kotu pazury.

  Niestety nie wszędzie kaleczenie zwierząt w ten sposób jest zakazane. Na świecie spotyka się różne rozwiązania prawne. W Stanach Zjednoczonych ciągle jest to spotykane w niektórych stanach, są też miasta i stany gdzie jest to całkowicie zabronione i grożą za to kary finansowe. W Europie usuwanie pazurków u kota jest patologią, wyjątkiem są Włochy gdzie jest to prawnie dozwolone.

  Reklama

  Usunięcie pazura to pozbawienie kota bycia kotem. Zrozumienie i uszanowanie tego, że kot jest drapieżnikiem jest tutaj zupełnie niezbędne. Kot musi podrapać, zakopać swoje odchody, żeby zachować swoją naturę. Usuwając jego pazury BARDZO go krzywdzimy  . Jeśli nie możemy mieć kota z pazurami, powinniśmy go oddać komuś odpowiedzialnemu i takiemu, który jest w stanie być dla niego opiekunem, a nie oprawcą.

  Skutki usunięcia pazurów u kotów to przede wszystkim ogromny ból jaki będą czuć po zabiegu, ból może trwać nawet kilkanaście dni. Koty znakomicie udają, że coś je nie boli. Mają maskowanie bólu w naturze. Nie dajmy się oszukać. Po czymś tak okrutnym, amputacją części ciała kot bardzo cierpi. Jak juz ból minie, to minie tylko ból fizyczny. Czy kochający opiekun byłby w stanie usunąć swojemu kociakowi pazury? Jak czułby się człowiek gdyby się mu pousuwało palce i oczekiwało, że będzie normalnie funkcjonował z kikutami bez palców. Po zabiegu usuwania pazurów u kota obserwuje się również zmianę w zachowaniu kota, zwierzaki stają się agresywne, o wiele częściej dochodzi do pogryzień przez koty. I generalnie bardzo dobrze patologicznym opiekunom okaleczonych kotów. Nie ma i nigdy nie powinno być zgody na tak głębokie upośledzanie drapieżnika jak pozbywanie go jego elementarnych części ciała jak pazury.

  Reklama
  Zdjęcie: Dagmarkooijman

   

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Damian Wiącek
  Damian Wiącek
  Entuzjasta kotów nierasowych. Interesuje się tematyką zdrowego odżywiania kotów, zabawkami i zabawą z nimi.
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus