Więcej
  abckota.plNewsyOdszedł kot Camper ze Szczecinka

  Odszedł kot Camper ze Szczecinka

  -

  Camper, sympatyczny czarno-biały kot, który od lat stał się ikoną przystanku autobusowego Jana Pawła II/Podwale w Szczecinku, niestety, opuścił nas na początku nowego roku. Z dnia na dzień zniknął z tego miejsca, a informacja o jego odejściu wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Szczecinka, ale także podróżującymi autobusami z innych miejsc.

  Kot ten był nie tylko zwyczajnym zwierzęciem ulicznym. Stał się integralną częścią lokalnej społeczności. Przez lata towarzyszył podróżującym autobusem, zawsze wiernie czekając na swoim przystanku. Miał swoją małą budkę, miski, kocyki, a nawet przetrwał remont przystanku. Jego obecność była tak powszechnie znana, że każdy, kto kiedykolwiek korzystał z tego przystanku, znał Campera.

  Reklama

  Niestety, jego historia nagle zakończyła się w poniedziałek, 1 stycznia, gdy został zabrany przez Straż Miejską. Informacje o jego śmierci pojawiły się niespodziewanie, a mieszkańcy Szczecinka oraz miłośnicy zwierząt z całej Polski zaczęli żegnać Campera w mediach społecznościowych.

  Decyzja Straży Miejskiej o przewiezieniu kota do schroniska wywołała liczne kontrowersje. Z jednej strony, istnieje pytanie, czy należało podjąć doraźne działania, czy też lepiej było poszukać właściciela. Z drugiej strony, pojawiają się wątpliwości co do procedur schroniska i pytania, czy Camperowi można było pomóc na czas.

  Reklama

  Maria Danuta Kadela, była wieloletnia szefowa i założycielka schroniska dla zwierząt w Szczecinku, wywołała dyskusję na Facebooku, kwestionując, czy kotowi udzielono właściwej pomocy i czy weterynarz miał szansę obejrzeć zwierzę przed jego śmiercią. Wielu internautów zgadza się, że Campera warto upamiętnić na przystanku autobusowym, być może poprzez pomnik lub mural.

  Śmierć Campera to nie tylko zakończenie pewnej ery dla mieszkańców Szczecinka, ale także bolesne przypomnienie o potrzebie odpowiedniego postępowania wobec zwierząt potrzebujących pomocy. Jego sympatyczna postać, leżąca na ławce przy przystanku, pozostawiła pustkę, którą trudno będzie zapełnić. Czy Szczecinek zdecyduje się uczcić pamięć Campera? To pytanie, które z pewnością będzie budzić emocje i kontynuować dyskusję w społeczności lokalnej.

  @temat.szczecinek Kilka wspomnień z Camperkiek – kotkiem, który od lat towarzyszył mieszkańcom na przystanku Jana Pawła II/Podwale, a dla wielu był już symbolem miasta 🖤😿 #kot #Szczecinek #dc #Polska #PomorzeZachodnie #miasto ♬ Very Sad – Enchan

  Zdjęcie okładkowe Campera, screen z: https://www.facebook.com/photo/?fbid=863224999145694&set=pb.100063746042053.-2207520000&locale=pl_PL

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus