Więcej
  abckota.plNewsyNajwiększy kot świata: Xartrux, Maine Coon, Wyzwanie dla Księgi Guinnessa

  Największy kot świata: Xartrux, Maine Coon, Wyzwanie dla Księgi Guinnessa

  -

  W świecie kotów, jeden z nich wyróżnia się nie tylko swoim imponującym wyglądem, ale także rozmiarami, które przekraczają granice typowych kotów domowych. To Xartrux, sześcioletni Maine Coon, który mieszka w Jaú, 235 km od São Paulo, w Brazylii. Jego opiekunowie, Márcia Oliveira i Jean Martins, mają marzenie o wpisaniu go do Księgi Rekordów Guinnessa jako największego kota na świecie.

  Początki Xartruxa

  Xartrux urodził się w domu i był najmniejszym kociakiem w miocie, ważąc zaledwie 80 gramów. Wydawało się, że nie będzie się rozwijał, ale stopniowo przegonił swoje rodzeństwo. W wieku czterech miesięcy był już większy niż przeciętny kot i odnosił sukcesy na konkursach.

  Reklama

  Maine Coon – Gigantyczna Rasa

  Xartrux jest przedstawicielem rasy Maine Coon, która słynie z ogromnych rozmiarów. To koty o długiej sierści, potężnych łapach i imponujących proporcjach. Ich tytuł jednego z największych kotów na świecie jest zasłużony.

  Wyjątkowe Rozmiary

  Xartrux mierzy 1,30 metra i waży nieco ponad 10 kg. To więcej niż przeciętny domowy kot. Jego opiekunowie zauważyli, że jest dłuższy i cięższy od obecnego rekordzisty – włoskiego kota o imieniu Barivel, również Maine Coon. Barivel jest aktualnym rekordzistą od 2018 roku, ale Xartrux ma szansę go wyprzedzić.

  Reklama

  Wyzwanie dla Guinnessa

  Márcia i Jean złożyli wniosek do Księgi Rekordów Guinnessa w styczniu. W marcu 2023 roku Xartrux wziął udział w Rio Cat Club Exhibition, gdzie można było go zobaczyć na nagraniach. Choć wyglądał nieco zrzędliwie, jego rozmiary robiły wrażenie.

  Jeśli pomiary wskazane przez opiekunów Xartruxa zostaną potwierdzone przez Guinnessa, ten brazylijski kot ma szansę zdobyć tytuł największego kota na świecie. Czy Xartrux pokona rekordy i stanie się legendą w świecie kotów? Czekamy na oficjalne potwierdzenie!

  @perfilcombrasil XARTRUX – Um gato brasileiro pode entrar no #GuinnessBook, o Livro Mundial dos #Recordes, como o maior do mundo. #Xartrux, de seis anos, possui 1,30 metro de comprimento e pesa quase 11 quilos. O felino é criado pelos tutores Márcia Oliveira e Jean Martins, que moram em Jaú, interior de São Paulo. Eles protocolaram em janeiro deste ano a documentação e as fotos exigidas pela organização. Com isso, a mascote é um dos candidatos ao posto de maior gato do planeta. Para saber mais, acesse a matéria completa em brasil.perfil.com 📹 Reprodução/ Redes sociais #perfilbrasil #notícias #informações #videos #videosvirais #animais ♬ som original – Grupo Perfil

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus