Więcej
  abckota.plPoradyUnikalne pamiątki z sierści Twojego kota

  Unikalne pamiątki z sierści Twojego kota

  -

  Sierść Twojego kota, którą zwykle po czesaniu wyrzucasz, może stać się bazą dla niepowtarzalnej pamiątki. Zamiast kierować ją na wysypisko, dlaczego by nie przemienić jej w coś wyjątkowego? Istnieje wiele sposobów na ponowne wykorzystanie kociej sierści…

  Modelowanie sierści

  Jednym ze sposobów na recykling niechcianej sierści Twojego kota jest stworzenie jego miniatury za pomocą techniki filcowania igłowego. Do rozpoczęcia potrzebujesz jedynie kilku specjalnych igieł do filcowania, trochę kociej sierści i maty, na której będziesz pracować. Specjalne igły mają ząbki przy końcówce; wielokrotne wbijanie igły w wełnę powoduje, że luźne włókna plączą się, tworząc gęstszy, mocniejszy filc, z którego można uformować różne kształty.

  Reklama

  Portrety filcowane

  Jeśli czujesz się na siłach, możesz stworzyć osobisty i unikatowy portret swojego kota, używając techniki mokrego filcowania lub tworzyć bardziej trójwymiarowe reprezentacje za pomocą filcowania igłowego. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filcowaniem, prostym i szybkim projektem może być serce, które efektownie prezentuje się w głębokiej ramce.

  Noszenie przy sobie

  Kupując medalion, możesz umieścić w nim odrobinę sierści, aby Twój kot był zawsze blisko Twojego serca. Jeśli wolisz bardziej kreatywne podejście, stwórz własny wisiorek, wkomponowując nieco sierści do żywicy.

  Reklama

  Dekoracje świąteczne

  Prostą ideą jest wycięcie kształtów serca z tkaniny czy filcu, które możesz ozdobić lub zostawić gładkie; zszyć dwa razem, pozostawiając mały otwór, aby wypełnić je trochę kocim puszkiem przed zszyciem. Takie serca mogą stanowić wyjątkowe i piękne dekoracje choinkowe lub breloczki.

  Zabawki dla kota

  Wykorzystanie kociej sierści do stworzenia zabawki dla Twojego kota to świetny sposób na jej recykling! Możesz użyć techniki filcowania igłowego lub wyciąć i zszyć podstawowy kształt myszy, który następnie wypełnisz kocim puchem.

  Pomoc dla ptaków

  Jeśli nie czujesz się zbyt artystycznie, wiele ptaków z pewnością będzie wdzięcznych za kocie puszyste puchy do wyścielenia ich gniazd. Ptaki mają słaby zmysł węchu, więc nie będą się martwić o pochodzenie materiału – chyba że Twój zwierzak był niedawno leczony na pchły.

  Tworzenie pamiątek z sierści Twojego kota to nie tylko sposób na upamiętnienie wspólnie spędzonych chwil, ale też okazja do rozwijania swoich kreatywnych pasji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stworzenie filcowej miniatury, portretu, dekoracji czy zabawki, każdy z tych projektów może stać się wyjątkowym elementem, który na zawsze zachowa wspomnienie Twojego futrzanego przyjaciela.

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus