Więcej
  abckota.plZdrowieJak podać kotu tabletkę?

  Jak podać kotu tabletkę?

  -

  Choroby u kotów to bardzo nieprzyjemny okres dla kota oraz jego opiekuna. Każdy stan chorobowy wiąże się z podawaniem tabletek kotu. Wiadomo jest również, że te zwierzaki są niezwykłymi uparciuchami, jeśli chodzi o aplikację doustną. Dlatego jak radzić sobie w sytuacjach, gdy musisz podać kotu tabletkę?

  Podawanie tabletki ze smaczkiem

  Czasami występują sytuację, kiedy mamy prawdziwego łakomczucha. Dlatego tabletki nie powinno być trudne. Jednym z najmniej stresujących możliwości aplikacji tabletki kotu jest ukrycie jej w kawałku mięsa. Dlatego w pierwszej kolejności rozdrobnij tabletką na kilka mniejszych części, a następnie powkładaj je do mięsa. Możesz zrobić niewielkie dziurki, aby je tam umieścić. Poza tym możesz zmielić kawałek mięsa i uformować z niego niewielkie kulki, do których umieścisz tabletki. Jest to metoda najmniej stresująca dla kota, jednak również mało skuteczna. Niestety często się zdarza, że kot pomija lub wypluwa tabletkę.

  Reklama

  Jak podać kotu tabletkę? – prosty i skuteczny sposób

  Do jednych z najskuteczniejszych sposobów do aplikacji tabletki jest jej dokładne rozdrobnienie, tak aby powstał proszek, a następnie wymieszanie z niewielką ilością masła. Po czym taką papkę nakładamy na kocie futerko. Co za tym idzie, kot bez problemu wyliże wszystko, tylko dlatego, aby jego sierść była czysta. Dzieje się tak, ponieważ koty zaliczane są do największych czyściochów na świecie i najmniejsze zabrudzenie ich sierści powoduje reakcję jej wylizywania. Wspomniana metoda oprócz tego, że jest niezwykle skuteczna, to jest prosta i mało stresująca dla pupila. Co więcej, kot, nie pominie, spożycia lekarstwa.

  Podawanie tabletki kotu z użyciem aplikatora

  Oprócz powyżej wymienionych możesz skutecznie zaaplikować kotu tabletkę z wykorzystaniem specjalnego aplikatora. Na rynku są dostępne tego rodzaju sprzętu. Co więcej, nie są one drogie, a ich cena waha się w granicach 10 zł za sztukę. Jednak powinieneś być świadomy tego, że taka metoda może być bardzo stresująca dla kota. Wszystko dlatego, że podczas aplikacji z wykorzystaniem wspomnianego urządzenia, jesteś zmuszony przymusowo podać kotu tabletkę, a tym samym możesz spodziewać się podrapań lub pogryzień przez pupila.

  Reklama

  Teraz już wiesz, w jaki sposób aplikować tabletkę kotu. Według nas najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja tabletki z wykorzystaniem triku, czyli rozdrobienie tabletki oraz wymieszanie z masłem.

   

   

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus