Więcej
  abckota.plPoradyKot na smyczy

  Kot na smyczy

  -

  Kot na smyczy? Oczywiście! Coraz więcej opiekunów kotów decyduje się na wyprowadzanie swojego zwierzaka na smyczy. Nie tylko właściciele psiaków, są tymi szczęściarzami, że mogą spacerować ze swoim zwierzakiem po okolicy. Jeśli jesteś opiekunem kota, to Ty również możesz bez problemu wyprowadzać kota na smyczy. Na co musisz zwrócić uwagę podczas spaceru z kotem?

  Kot na smyczy — nauka od małego kociaka

  Kiedy planujesz wyprowadzać swojego kota na smyczy, to zadbaj, aby rozpocząć naukę, kiedy Twój towarzysz jest jeszcze podrostkiem. W pierwszej kolejności przyzwyczajaj pupila do osprzętu, czyli szelek i smyczy. Podczas szkolenia wykorzystaj różne smaczki oraz zabawki, które będą informować, że kociak dobrze wykonuje polecenia. Musisz wiedzieć, że nauka chodzenia na smyczy u starszych kotów, może być uciążliwa i długotrwała, ale również przynosi rezultaty w postaci wspólnych spacerów.

  Reklama

  Dlatego jeśli chcesz wyprowadzać kota na smyczy wato, abyś rozpoczął naukę jak najwcześniej.

  Przydatny sprzęt na spacer z kotem?

  Aby wyprowadzać kota na smyczy, musisz zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowany sprzęt, który umożliwi bezpieczne spacerowanie po okolicy. Koniecznie, abyś nabył:

  Reklama
  • smycz typu flexi,
  • szelki.

  Smycz flexi, to smycz, która automatycznie się zwija. Cały mechanizm jest sprytnie zaprojektowany. Kiedy kot się oddala, smycz się wydłuża. Natomiast, kiedy zwierzak zbliża się do opiekuna, smycz się automatycznie zwija. Cały mechanizm odbywa się w dobrze zaprojektowanej rączce, która wyposażona jest w blokadę smyczy.

  Drugim z wymienionych są szelki. Warto, abyś w pierwszej kolejności nabył szelki, które swobodnie możesz regulować. Co więcej, ich rozmiar powinien być dopasowany do wielkości kota, jak również jego wagi. Nie możesz zapomnieć o tym, aby sprawdzić jakość szelek. Wybierz takie, które będą wykonane z mocnego i solidnego materiału.

  Kot na smyczy — pamiętaj o szczepieniu!

  Kiedy wyprowadzasz kota na spacer, to musisz być świadomy, że stawiasz przed nim ryzyko zachorowania na różne choroby. Dlatego warto, abyś regularnie szczepił swojego pupila, to uchroni kota przez zakażeniem się na różnego rodzaju choroby. Niestety po okolicy mogą chodzić różne zwierzęta, które przenoszą zarazki.

  Musisz wiedzieć, że każdy spacer i każda styczność z zarazkami powoduje uodpornianie się Twojego kota. Dlatego można przyjąć, że koty wychodzące na spacer mają lepsze zdolności immunologiczne, niż koty przebywające ciągle w domu. Oczywiście ma to miejsce u kotów w pełni zdrowych.

  Reklama

  Gdzie wychodzić z kotem na spacer?

  Jeśli planujesz wyprowadzać Twojego kota na spacer, to wybieraj miejsca bezpieczne. Unikaj ruchliwych jezdni oraz miejsc dużą ilością ludzi. Pamiętaj również, aby wyprowadzać kociaka z dala od dużej ilości psów, zwłaszcza tych luźno biegających, które stanowią największe zagrożenie dla futrzaka.

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus