Więcej
  abckota.plAdopcjeKot rasowy, czy kot nierasowy, a koty z adopcji?

  Kot rasowy, czy kot nierasowy, a koty z adopcji?

  -

  Każdy kociarz wraz z adopcją nowego kota zastanawia się jakiego osobnika wybrać? Rasowego, czy może nierasowego, a może zaadoptować? Z pewnością w trakcie poszukiwania pupila należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, które mogą być kluczowe i wpływać na dalsze życie z kociakiem.

  Czym się różni kot rasowy od nierasowego?

  W pierwszej kolejności należy odróżnić te dwa typy kotów. Koty rasowe to inaczej mówiąc koty, które są rodowodowe i wpisane do odpowiedniej organizacji felinologicznej, zrzeszającej wszystkich miłośników kotów np. FIFe czy CFA. W dodatku koty rasowe są to koty, które mają udokumentowanych przodków. Natomiast koty nierasowe to inaczej koty domowe. Zazwyczaj można je spotkać na polskich wioskach, jako dziko żyjące lub w wersji udomowionej. Często nazywa się je również dachowcami. O kotach nierasowych będziemy pisać w następnym artykule.

  Reklama

  Nasuwa się pytanie, jakiego kota wybrać? Czy wydawać kilka tysięcy złotych na zakup kota z pełnym rodowodem, czy może jednak poszukać dachowca? Kot jak kot, każdy jest inny z wyglądu, charakteru, eksterieru, czy wielkości, ale bliżej przyglądając się problemowi. Dzisiaj opiszemy kota rasowego oraz plusy i minusy jego posiadania.

  Czytaj naszą serie artykułów o tym jakiego koga wybrać:

  (na zdjęciu Kicia Alicia, © RDK IDEA)

  Reklama

  Podziel się swoją historią adopcji w komentarzu poniżej:

  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus