Więcej
  abckota.plRasy kotówNajdroższe rasy kotów

  Najdroższe rasy kotów

  -

  Wśród wszystkich kotów są takie, które cieszą się bardzo dużą popularnością, a tym samym ich cena jest bardzo wysoka. Istnieje kilka ras, które wyróżniają się swoim niebywałym wyglądem, charakterem i eksterierem, co wpływa na wysoki popyt na te zwierzęta. Dlaczego wybrane rasy są zaliczane do tych najdroższych? Koniecznie sprawdź jakie koty są w rankingu najdroższych kotów na świecie?

  Co wpływa na cenę najdroższych kotów na świecie?

  Większość kociarzy zgodzi się ze stwierdzeniem, że każdy kot, czy to rasowy, czy nierasowy jest na swój sposób wyjątkowy. Jednak istnieją rasy, które wyróżniają się spośród innych osobników.  Na ich cenę wpływa kilka czynników, do których można zaliczyć predyspozycje hodowlane, predyspozycje wystawowe, przodków w rodowodzie, tytuły rodziców, oraz skala popularności hodowli. Poza tym na cenę ma również wpływ:

  Reklama
  • popyt,
  • dostępność wybranej rasy,
  • koszty transportu,
  • utrzymanie,
  • ilość pracy włożonej przez hodowcę.

  Wszystkie z powyższych odgrywają kluczową rolę w kreowaniu się ceny danej rasy. Warto dodać, że średnia cena za kota waha się od 2000 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy euro w zależności od rasy!

  Jakie są najdroższe koty na świecie

  Wśród wszystkich dostępnych i uznanych ras na świecie jest kilka perełek, które wyróżniają się ceną, jaką należy zapłacić, aby nabyć zwierzaka. Poniżej znajdziesz informację o kotach, które według naszego portalu są najdroższe na świecie.

  Reklama

  Ashera

  Bez wątpienia najdroższym kotem na świecie jest Ashera. Jest to rasa stworzona poprzez krzyżówkę afrykańskiego serwala oraz kota bengalskiego. Innymi słowy, wspomniana rasa jest kocią hybrydą. Warto dodać, że Ashera została stworzona przez firmę Lifestyle Pets, która posiada patent na tę rasę! Przedstawiciel tych kotów zaliczany jest do jednych z najegzotyczniejszych kotów rasowych. Pierwsze osobniki tej rasy zostały wyhodowane w 2006 roku w USA.

  Ashera jest półdzikim kotem, który wyróżnia się swoją wielkością oraz wagą. Pozostałe osobniki innych ras wydają się bardzo małe w stosunku do Ashery. Ma on zazwyczaj 130 cm długości oraz waży od 12 do 15 kg. Cechą charakterystyczną jest jego ciekawa odmiana na sierści, która prezentuje ciekawe cętki na krótkim futrze.

  Savannah

  Kolejnym najdroższym kotem na świecie jest Savannah, który również zaliczany jest do hybrydy. Rasa powstała poprzez krzyżówkę kota domowego z afrykańskim serwalem. Jest to osobnik wyróżniający się dużym wzrostem, smukłym i eleganckim ciałem, o małej, ale subtelnej głowie, oraz charakterystycznie i delikatnie zaokrąglonych uszach. Koty tej rasy posiadają ciekawe cętki na całym ciele. To właśnie one nadają największej wartości każdemu osobnikowi.

  Khao manee

  Khao manee to kolejna „najdroższa rasa świata”. Koty te pochodzą z Tajlandii, a sama ich nazwa oznacza „biały diament”. Legenda głosi, że przedstawiciele tej rasy należały tylko i wyłącznie do rodzin królewskich. Pierwsze osobniki pojawiły się dopiero pod koniec XX wieku w USA, w 1999 roku. Khao manee charakteryzuje się swoimi niepowtarzalnymi oczami, które zazwyczaj są różnego koloru (jedno oko jest koloru niebieskiego, a drugie pomarańczowego). Rasa zaliczana jest do bardzo aktywnych osobników, które lubią głośno miałczeć. Ze względu na posiadanie genu bieli W, Khao manee są narażone na dziedziczną głuchotę.

  Reklama

  Peterbald

  Peterbald to kolejna rasa zaliczana do jednych z najdroższych kotów na świecie. Wywodzi się od kotów syjamskich, dlatego mogą występować osobniki bezwłose. Rasa swój początek miała w Rosji, gdzie wyhodowano pierwszego osobnika Peterbald. Przedstawiciele tych kotów to eleganckie o wyrafinowanej budowie ciała zwierzaki, które występują w wielu odmianach kolorystycznych. Koty te mają smukłą budowę i średniej grubości kościec. Kolejną cechą charakterystyczną rasy są ostro zakończone uszy.

  Lykoi

  W rankingu najdroższych kotów na świecie nie może zabraknąć Lykoi, czyli kota wilkołaczego. Osobniki swój charakterystyczny wygląd zawdzięczają mutacji genów, które powoduje charakterystyczne wyłysienia. W związku z tym Lykoi  wygląda jak kot wilkołak. Co więcej, przedstawiciel tej rasy ma cechy charakteru zbliżone do psa. Szybko uczy się aportować, wykonywać sztuczki i komendy, oraz chodzić na smyczy. Cechą charakterystyczną Lykoi  jest brak sierści w okolicach oczu, nosa, pyszczka, szyi oraz częściowo na łapach.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Reklama
  Reklama
  ReklamaZoo Plus